Mevsim Geçişlerinde Nasıl Beslenilir

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 31 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

 1. Mevsim Geçişlerinde Nasıl Beslenmeliyiz?  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/mevsimgecisleri-70860.jpg]mevsimgecisleri-70860[/IMGALT]

  Sizlere Mevsim geçişlerinde nelere dikkat etmeniz gerektiği ve nasıl beslenmemiz gerektiği konusunda kısa bilgiler hazırladık umuyoruz faydalı olacaktır yazımızdaki küçük ayrıntılara dikkat ederken beslenirsek daha sağlıklı geçirebilir bu geçişleri.

  Öncelike dikkat etmemiz gereken şey yeterli ve dengeli beslenmek olmalı.Bütün Ailenizin sağlıklı beslendiklerine emin olmalısınız.Mevsim geçişlerinde uyku düzeni çok önemli bir yer taşıt.Ne kadar ve kaş saat uyuduğunuza dikkat edin.

  Öğünlerde dikkat etmeniz gereken bir küçük ayrıntı varki oda mutlaka öğünlerinizin birinde bir kase çorba için.Hafif ve sulu gıdaları tüketmeye çalışın.Taze sıkılmış meyve suları içmeye özen gösterin.buzdolabınızda portakal,limon gibi meyveleri eksik etmeyin bu meyveleri taze olarak sıkın için.Bol bol yeşil yapraklı sebzeler tüketmeye çalışın ayrıca ceviz,fındık gibi besinleri tüketmeyi ihmal etmeyin.Bu şekilde beslenerek mevsim geçişlerini daha rahat geçirebilirsiniz.

  Ayrıca kısa yürüyüşler ve egzersizler yapmayı ihmal etmeyin.Havanın nasıl olduğuna aldırmadan önlemlerinizi alın ve günde en az yarım saat yürüyüş yapın.
   
Similar Threads: Mevsim Geçişlerinde
Forum Başlık Tarih
Ansiklopedik Bilgi Yaz Mevsiminin Canlılar Üzerindeki Etkileri 13 Haziran 2011