Mevlid kandilinde getirilecek salavatlar

'Dini Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 11 Ocak 2014 tarihinde açılan konu


 1. Mevlid kandilinde getirilecek salavatlar nelerdir?
  Allâh ve melekleri Peygamber'e çokça salât ederler. Ey mü'minler! Siz de O'na çokça salât getirin ve tam bir teslimiyetle selâm verin.(el-Ahzâb, 56)

  Alemlerin Rabbi bizleri mahşer gününde Hz. Muhammed Mustafa sav nın şefaatine mazhar eylesin Amin


  mevlid-kandili-.jpeg

  Ravi: Enes: Rasulullah (sav) buyurdular ki: Kim bana (bir kere) salât okursa Allah da ona on salât okur ve on günahını affeder, (mertebesini) on derece yükseltir.Yine Nesai de Ebû Talha (ra)'dan gelen bir rivâyet şöyle: Bir gün Rasulullah (sav), yüzünde bir sevinç olduğu halde geldi. Kendisine: Yüzünüzde bir sevinç görüyoruz!" dedik. Bana melek geldi ve şu müjdeyi verdi: Ey Muhammed! Rabbin diyor ki: "Sana salâvat okuyan herkese benim on rahmette bulunmam, selâm okuyan herkese de benim on selâm okumam sana ikram olarak) yetmez mi?

  Nesai, Sehv 55, (3, 50)

  Hz- Muhammed Aleyhi salatu vesselam buyurdular ki:Üzerime Salavat-ı Şerîfe getiren kulları melekler rahmet ile anar, meleklerin rahmet ile andıkları kulları Allah Azze ve Celle bağışlar. Allah'ın affettiği kulu için tüm varlıklar rahmet okurlar.

  Üzerime bir defacık Salâvat-ı Şerife getiren kul için Yüce Allah görevli meleklere: Bu kulumun 3gün içerisinde meydana gelen günahlarını yazmayınız emrini verir.

  13.jpg