Mevlid kandili kılınacak namaz

'Sorularla İslamiyet' forumunda Yasemin tarafından 11 Oca 2014 tarihinde açılan konu

 1. Mevlid kandilinde nasıl namaz kılınır?


  Mevlid Kandilinde naısl namaz kılınmalıdır?Mevlid Kandilinde kılınan bir namaz varmıdır varsa bu namazın kılınışı nasıl olur hangi dualar okunur kaç rekat kılınır bu sorularının yanıtlarının tümünü aşağıda bulabilirsiniz..Hayırlı Kandiller dualarınızda bizleri de anmayı unutmayın ALlah hepimize bu mübarek mevlid kandili gecesini en iyi şekilde ihya etmemizi nasip etsin inşallah...

  Mevlid Kandilinde Kılınacak Namaz;

  Mevlid kandili gecesinde farz olan namazlarınızı kıldıktan sonra aşağıdaki gibi namaz kılabilirsiniz.

  Mevlit Kandili'nde kılınması önerilen namazlar bulunmaktadır.Mevlid Kandili gecesinde Tesbih Namazı kılabilirsiniz ve Hatm-i Enbiya yapmanız gerekir. Tesbih namazına nasıl niyet edilecek diye merak ediyor olaiblirsiniz.Tesbih namazına şu şekilde niyet edilir.

  Yâ Rabbi, niyet eyledim rızâ-yı şerîfin için tesbîh namazına.

  Ya Rabbi, bu gece teşrîfleriyle âlemleri nûra gark ettiğin Habîbin, başımızın tâcı Resûl-i Zîşân Efendimiz'in hürmetine ve bu gecedeki esrârın hürmetine ben âciz kulunu da afv-ı ilâhîne, feyz-i ilâhîne mazhar eyle." Allâhü Ekber, diyerek namaza başlanır.

  Namazda Fatiha-i şerifeden sonra zammı sure olarak isten veya bilinen herhangi bir dua okunur.Allah kıldığınız namazları ve yaptığınız tüm duaları kabul etsin Kandiliniz hayırlıara vesile olsun inşallah..

  mevlid-kandili-6.