metin2 nasıl gm olunur?

'Oyun Bölümü' forumunda Ezlem tarafından 13 Kasım 2010 tarihinde açılan konu


 1. METIN2 Türkiye Game Master ,(GM) Başvurusu için Ön Bilgiler ve Gerekli Asgari Şartlar

  Metin2 Türkiye takımı destek ve kontrol amaçlı olarak GameForge 4D şirketi tarafından görevlendirilmiştir ve çalışmalarını gönüllülük prensibi üzerine yürütmektedir. GM adaylarını seçme, denetleme ve takımdan uzaklaştırma yetkisi Takım Lideri ve Game Admin (GA) yetkisindedir.
  GM aday adayları seçildikleri taktirde bu yapıya uymak ve verilen direktifleri yerine getirmek durumundadır. Her GM aday adayı başvurusu onaylandıktan sonra sınanmak üzere alınacakları deneme süreci öncesinde Veri Gizlilik Sözleşmesi (Veri Koruma Sözleşmesi) olarak adlandırılan akti imzalamak, Nüfuz Cüzdanı ön/arka yüzlerini de taratıp bu sözleşmeye ekleyerek takıma ulaştırmak durumundadır. Bu sözleşme ile adaylar takıma ve oyuna ait tüm veri ve bilgileri takım içinde tutacaklarını, 3. kişi ve kurumlarla paylaşmayacaklarını, yetkilerini kötüye kullanmayacaklarını ve bu şartlara uymadıkları takdirde yasal olarak alacakları sorumlulukları kabul ettiklerini beyan etmiş olacaklardır.
  Bu şartların ihlalinde şirket dava açma hakkını saklı tutmaktadır.

  GM olabilmek özveri ve azami gizlilik gerektirmektedir. GM adayı olduğunuzu yada takıma girdiğinizi sizin dışınızda herhangi biri (oyun içi yada oyun dışı) bilmemelidir. Düzenli olarak online olunması ve görev çizelgelerinin yerine getirilmesi elzem şarttır ve bu da disiplin gerektirir.

  GM adayı olabilmek için yaş sınırı 22 olarak belirlenmiştir. Adayların en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. İngilizce ya da Almanca bilgisi artı bir özellik olarak dikkate alınacaktır. Aynı zamanda dilimize hakimiyet ve üslup seçim sırasında dikkate alacağımız kriterlerden bazılarıdır. Adayların oyuncu hesapları asgari 45 level olmalı ve oyun bilgileri üst seviyede olmalıdır. Genel olarak oyunun tüm donelerine hakimiyet artı özellik olarak dikkate alınacaktır.
    2. Cevap: metin2 nasıl gm olunur?

  :))))
    3. Cevap: metin2 nasıl gm olunur?

  Ne gülüyorsun kaçakkkkk..:f40:
    4. Cevap: metin2 nasıl gm olunur?

  gm olunca arkadaslarıma veya kendıme edıt alabılırmıyım
    5. Cevap: metin2 nasıl gm olunur?

  "darksshow5" adlı arkadaşımız galiba yazıyı tam okumamışsın..
  GM olmanın şartları arasında "GM olabilmek özveri ve azami gizlilik gerektirmektedir. GM adayı olduğunuzu yada takıma girdiğinizi sizin dışınızda herhangi biri (oyun içi yada oyun dışı) bilmemelidir." böyle bir madde geçmektedir.
  Yani bu okuyan bir kişi oyunda arkadaşına yada tanıdığı bir kimseye herhangi bir yardımda da (item, level gibi) bulunamayacağını anlamıştır..
  Böyle bir şey yaparsada gerekli cezayı alır..
    6. Cevap: metin2 nasıl gm olunur?

  siz ayakta uyun herkes tanıdığına yardım ediyor geçen adam 50 lwl 1 günde 75 oldu daha öle çok kişi var bu gm yi ben sevmedim
    7. ya ben gm olabilirmiyim saltanat boldeste gmyddim yapabilirmisinz ben gm lütfen