Metin2 Çar soyulmaları,Hesabın çalınması-alınacak önlemler

'Oyun Bölümü' forumunda Ezlem tarafından 14 Haziran 2009 tarihinde açılan konu


 1. Metin2 Çar Soyulmaları

  Metin2 oyununda en büyük problemlerden biri o kadar uğraşıp didinip yaptığınız itemlerin bir sabah yerinde olmaması yada oyundaki hırsızlar, dolandırıcılar diyeyim tarafından kandırılmak.

  Çözüm:

  1-Oyun oynarken size devamlı söyle bir pm gelir "sana gm nin msn sini vereyim mi" Buna inanmayın bu çarınızı soymak için yapılan bir kandırmacadır.

  2-Pazarda gezerken gmyardımcısı isimli biri size pm atar "hakkınızda şikayet var lütfen belirttiğimiz yere gelin" diye oraya vardıgınızda sizden kontrol amaçlı itemlerinizi ister veririseniz geçmiş olsun çünkü oyun sisteminde gm yardımcısı diye bir şey yok ve gm sizden itemlerinizi istemez.bu sadece dolandırıcıların bir hilesi okadar.

  3-Tanımadığınız kişilerle asla ticaret yapmayın bazı uyanıklar ticaret hilesiyle birden tüm itemlerinizi kendi çarına aktarabilir.O yüzden tanımadığınız bir kişiyle ticaret yapmanız gerekiyorsa pazar kurun ticaretinizi o şekilde yapın.

  4-yine hilecilerin bir başka çar soyma yöntemi ise "gm item dağıtıyor" eğer kanarsanız yine geçmiş olsun çünkü soyulmaya adaysınız..:)

  5-Oyundaki en büyük problem işe hesabınıza girip çarın tamamen soyulması yada hesabınızın çalınması.Bu demek oluyorki pcnizde virüs var genelliklede oyun hilelerinin içinde bulunan bir yazılım ..En kısa zamanda bilgisayarınızdan oyunu tamamen silip format attırın ve yeniden kurun ve hile proğramlarından uzak durun..

  6 Ve son olarak hilecilerin en son numarası isim hilesi oyunda özelliklede yüksel lwlseniz kimlerle takıldıgınız arkadaş oldugunuz dikkat çeker o kişinin ismine yakın bir car açıp örnek arkadasınızın adı west-w yerine cift v koyup v vest(vvest) şeklinde kılıçına bir bakayım diye ticeret yollar dikkat etmezseniz ve ticereti onaylarsanız itemiz gitti demektir.
    2. Cevap: Metin2 Çar soyulmaları,Hesabın çalınması-alınacak önlemler

  evet bu tür oyunlarda kimseye güvenmeyeceksin sadece alış verişlerinizi pazar kurarak yapmanızı tavsiye ederim...