Metin2 Büyülü Silah Sura Klavuzu

'Oyun Bölümü' forumunda Bloom tarafından 7 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu


 1. Evet daha önce size Ninjalar hakkında geniş bir bilgi vermiştim şimdi suralar için büyülü silah hakkında bir bilgi vericeğim :f40:
  [​IMG]

  Büyülü silah, sura karakterinin fiziksel gucu ve büyü gücünü birlikte kullanarak yetistirilmiştir.Kılıç darbeleri suramız gerekli seviyeye ulastığında oldukca guclu olacak özel yetenkleri ilede bu gucüne güç katacaktır.Şimdi büyülü silah suramızın özel yeteneklerinden kısaca bahsedelim.

  1-Ejderha Dönüşü
  Yetenek suramızın 360 derece dönerek etrafında olusturduğu bir hasar çemberi (hortum) sayesinde anlık olarak bu alanda kimler varsa onları hem kendinden uzaklastirir hemde azımsanamayacak kadar hasar vererek rakibin canını alir.Verdiği hasarın güzelliğinin yanı sıra skill süresinin 15 sn gibi uzun bir süre olması skill'in kötü bir yönüdür.Yukarıdaki SS 75 level bir sura için 6.Seviyedeki bir ejderha dönüsünün itemsiz hasar gucunu göstermektedir.


  2-Parmak Darbesi

  Bu yetenek büyülü silah suranın en etkili ve en çabuk dolan yeteneğidir.Dolum süresi 10 sn gibi kısa bir süre ve verdiği hasar oldukca fazladır.Yarım daire olarak etrafındaki veya karsısındaki dusmanı etkiler ve onun yere dusmesini saglar.Yukarıdaki ss grand master bir parmak darbesinin itemsiz verdiği hasarı göstermektedir.

  3-Büyü Çözme

  Bu skill büyülü silah suranın en can alıcı skillidir.Büyü çözme özelliği yanında verdiği hasarda kuçümsenemez.Nedir bu büyü çözme özelliği ? Evet skilimizin etkilediği düşmanlarımızın pasif olan skillerini acıksa kapatmaya acık değilse belirli bir süre açtirmamaya yarar.Nedir bu pasif skiller?1-Hava kılıcı,G. Beden,K Koruma,Kamuflaj,Şaman Bufları,B.Keskinlik,B.Zirh,Dehset gibi skiller.Ates Hayaleti bu gruba dahil değildir.


  4-Büyülü Keskinlik
  Skill kılıç darbelerimizin ve skilllerimizin(yetenek) gücünü artırır.Aynı zamanda skill acıkken kılıç darbeleriyle verdiğimiz hasarın % X kadar kısmını hemen hp mize ekler.Örn. Yukarıdaki ss ye bakarsak bir düsmana kılıcımızla 100 vurduğumuzda bunun 8 i hp mize eklenir.Sadece kılıç darbeleri için geçerlidir skillerle verdiğimiz hasarın %X kısmını hp mize eklemez.Yukarıdaki ss de grand master skillin itemsiz verdiği saldırı hasarı gösterilmiştir.


  5-Büyülü Zırh
  Büyülü zirh yansıtma ve defans özelliği olan bir skilldir.Oldukca güzel defans ve yansıtma verir defans özelliği gelen hasarı azaltırken yansıtma özelliğide hasarın % X kadarını rakibe yansitacaktır.Örneğin size 100 vuracak olan bir karakter %20 yansitma varken 20 sini kendine vurur size gelecek hasarda defans olmasaydı 100 olacaktı fakat zirhin verdiği defansdan dolayı 100 yerine daha az vuracaktir.Yukarıdaki ss de m9 değerinde 75 level suranin itemsiz zirh skillinin özelliklerini görüyoruz.


  6-Dehset
  Dehset skilli cok karışık bir skilldir fakat basit olarak bahsedecek olursak size gelen hasarın % X kadarını azaltacaktır.Ayrıca rakibin sizi iskalama değişimi artıracak ve o ataktan zarar almama sansını sağlayacaktır.Ayrıca çirkin şeytanlar, maymunlar, 1. ormandaki agresif slotlar gibi yaratıklar sizi göremeyecek ve dehsetiniz acıkken size otomatik olarak saldırmayacaklar ancak siz onlara saldırdığınızda size saldıracaklardır.Skill oynadığımız serverda eksik pachlardan dolayı bazı özelliklerini henüz almamıştır.Skill tam verimi grand master ve ileriki seviyelerinde daha çok göstermektedir.
    2. Cevap: Metin2 Büyülü Silah Sura Klavuzu

  Anammm buneeeee
  o elin hali ne öyleeee
  :f1: :f1:
  Saçlar tamam ama o eliyle ensemden tutsa ben oracıkta kalp krizinden giderim sanırım :f132:
    3. Cevap: Metin2 Büyülü Silah Sura Klavuzu

  Güzel bir kılavuz olmuş Bloom.
  Eline sağlık.

  Eklemek istediğim birşey var buna.

  Kara Büyü Şura oyunun en güçlü karakteri bu doğru ama
  karakterinizin "Zalim" olacağınıda dikkate alın derim.
  Bu ne demek oluyor?
  Zalim olduğunuzda sadece düşmanlarla, yaratıklarla boğuşmayacaksınız
  kendi bayrağınızdaki kişilerinde size saldıracagını unutmayın.
  Tepenizdeki "agresif" "hileli" "zalim" gibi ünvanları gören size dalacaktır.
  Bu da ezik levellerden çıkana dek sizi bıktıracaktır.

  Oyunda "kurtar beni abi bu zalimlikten" diyenlere cok rastlıyoruz.

  Bi uyarayım dedim sadece. ;)
    4. Cevap: Metin2 Büyülü Silah Sura Klavuzu

  Evet ama kaçağın pelerinini giyince onlar kayboluyor..:f40: