Metin2 Beceri Kitapları(BKlar) Nedir?Ne işe Yarar?

'Oyun Bölümü' forumunda Ezlem tarafından 5 Haziran 2009 tarihinde açılan konu


 1. Metin2 Beceri Kitapları(BKlar) Nedir?Ne işe Yarar?  Beceri kitapları: Beceri kitaplarını kullanabilmemiz için o yeteneğin beceri kitabı bizde olması gerekli, ondan sonra 17-20 arası kadar o yeteneğe yetenek puanı verdiğimiz takdirde yanındaki yetenek ışığı yanacak ama kullanamıyorsunuz. çünkü o yeteneğin beceri kitabı lazım onu okuduktan sonra yeteneğiniz çalışıyor...
  Master olduktan sonra Master2 yapmak için aynı beceri kitabını tekrar okumanız şart ama bu sefer olmayabiliyor.Yani beceri kitabınız boşa gidebiliyor.!(Düştügü yer metin taşları)

  Zırhlı at kitabı: .Atımız 11. olması gerek bu seviyeye geldiğinde bi görev var o görevi yaptıktan sonra seyis size zırhlı at kitabını veriyor ve kullanabiliyorsunuz...(atınızı bı kitaba tıklayarak çağırabiliyorsunuz.)

  At evcileştirme kitabı: Bu kitabın özelliği at resminize tıkladığınızda atımızın daha çabuk gelmesini sağlamak. .Her ne kadar çok at evcilleştirme kitabını okursanız o kadar iyi.(Her slottan düşebilir.)

  Dönüşüm kitabı:Bu kitap oyundaki yaratıklara dönüşmenizi sağlıyor (Fakat dönüşüm küresi olmadan dönüşmek mümkün deil.)Öncelikle belli sayıda dönüşüm kitabı okuyup dönüşümü mastır yapıyorsunuz.Daha sonra ileri dönüşüm ve en son mastır dönüşüm kitapını okuyorsunuz ne kadar çok kitap okursanız okadar çok güçlü olursunuz.Dönüşüm daha ileri lwllerde bossları kesmenizde size yardımcı olacaktır. (Her slottan düşebilir)

  Gözlem bantları kitapları: Bunlar kart gibidir.2'şerli şekilde.Metinlerden çıkarlar ve o yetenekten 1 puan alıp istediğimiz puana vermemizi sağlar.Mesela, kılıç çevirme gözlem bandımız var.Bunu kullandığımız zaman kılıç çevirme yeteneğinden 1 puan alır ve o yetenekten 1 puan eksilir.Ondan sonra istediğimiz yeteneğe verebiliriz...(Düştüğü yer metin taşları.)

  İtem basma kitapları: Başlangıç el kitapları item basma olarak kullanılır.Sakın birşeye yaradığını sanıp almayın.(Vadideki mistiklerden düşer.)

  Madencilik kitabı:Bu kitap madencilikte uzmanlaşmamızı sağlar.

  Savaş sanatları kitapları:3 tane savaş sanatı kitabı vardır.Bu kitapları 40.seviyeden sonra sırasıyla kullanabiliriz.Liderliği arttırıyor...

  Lisan Kitapları: Bu kitap diger ülkelerin lisanını anlamanızı sağlar fakat 1 kitap okumak yeterli değildir.Anlamak için okuduğunuz ülkenin kitabınıda mastır yapmak zorundasınız.(Her slottan düşebilir.)

  Combo sanatı kitabı: Combo sanatı kitabı kullanıp başarılı olduktan sonra normal vuruşlarımızı daha çoğaltır ve combo tekniğimizi değiştirir.Bu da daha iyi vurmamızı sağlar.Toplu saldırılarınız güçlendirir en fazla 2 combo kitabı okuyabilisiniz.(Her slot.)

  Combo sanatının kaydı: Sakın combo sanatım açılacak diye bu kitabı almayın.Çünkü bu kitap 50.seviyede kullanıma açılıyor ve combo sanatı kayıdı yapılıyor.Bu sanatın kaydını yapmak içinse combo sanatı kitabını kullanmak gereklidir...(Her slot)

  Lanet Kitapları:Artısız lanet kitabı biyolog görevi-+ lı lanet kitabını sadece itemize artı basmada kullanabilirsiniz.(Genellikle tapınak etrafındaki mistiklerden düşer.)

  Not:Kitapların okunması garanti değildir.Çarınız kitabı okumaya bilir ve kitap boşa gidebilir.Bu durumda tekrar denemeniz gerekir.
    2. Cevap: Metin2 Beceri Kitapları(BKlar) Nedir?Ne işe Yarar?

  3 ßyrağında Lisanını ßiliyorum Madencilik Uzman At Asker
    3. Cevap: Metin2 Beceri Kitapları(BKlar) Nedir?Ne işe Yarar?

  bnm lvl 29 ama combo ustanın kaydı diye bi kitap düştü bu kitabı 30. seviyede okuyabilirsin diyo arkadaş ise 50. seviye diyo napıyım 30 damı okuyayım 50 demi
    4. kombo 1 olması için 30 lvl kombo 2 olması için 50 lvl olmak gerekir..