Meteoroloji Uyardı Lodos Geliyor

'Sosyal Konular' forumunda Yasemin tarafından 17 Ocak 2013 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Meteoroloji genel müdürlüğünün fırtınalı ve rüzgarlı havaların geldiği vatandaşların bu kötü hava şartlarına uygun giyinmeleri ve dikkatli olmaları uyarısı yapıldı..

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu akşam saatlerinde güney ve güneybatıdan (lodos) 5 ila 7 (50-60 km/saat) kuvvetinde fırtınamsı rüzgar şeklinde esecek olan rüzgarın, yarın öğle saatlerine kadar etkisini sürdürmesinin tahmin edildiğini açıkladı.

  Ege Denizi'nde yarın sabah saatlerinden itibaren hızı saatte 90 kilometreye ulaşacak kuvvetli fırtına bekleniyor.Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ege Denizi'nde kuvvetli fırtına uyarısında bulundu. Bugün öğle saatlerinden itibaren güney-güneybatıdan saatte 60 kilometre hızla esecek fırtına, akşam saatlerinde 75 kilometre hıza ulaşacak.Bugün sabah saatlerinden itibaren fırtınanın etkisi artacak ve hızı saatte 90 kilometreye kadar çıkabilecek, kuvvetli fırtınaya dönüşecek. Fırtınanın, perşembe gününün ilk saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor Dikatli olunması gerekiyor..

  Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, iç ve batı kesimlerde rüzgarın güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda vatandaşlar uyarıldı.
    2. Cevap: Meteoroloji Uyardı Lodos Geliyor

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan meteorolojik uyarıya, yağışlar bu gece saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik ile Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ve Karabük çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar olarak görülecek.

  Zamanla etkisini artıracak yağışların yarın öğle saatlerinden sonra ve Salı günü kuvvetli, yer yer yoğun olmak üzere kar şeklinde devam etmesi bekleniyor.Vatandaşlarımızı dikkatli ve tedbirli olmaları için uyarıyoruz..