Mesut Özil,Üniversite Öğrencisinin Okuldaki Notlarını Basına Açıkladı

'Eğlence' forumunda alemşah tarafından 24 Aralık 2010 tarihinde açılan konu


 1. Mesut Özil, Futbolculuğunu Eleştiren Üniversite Öğrencisinin Okuldaki Notlarını Basına Açıkladı

  [​IMG]

  Ortaya koyduğu futbolla kısa süre içerisinde Real Madrid'in vazgeçilmezlerinden olan Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, Şampiyonlar Ligi'nde Milan ile oynayacakları maç öncesinde düzenlediği basın toplantısında oldukça çarpıcı açıklamalarda bulundu. Toplantıda "Buyrun, beni Real Madrid'e yakıştıramayanların haline bir bakın" diyen Özil, bazı futbolseverler hakkında eline geçen bilgi ve belgeleri basın mensuplarıyla paylaştı.

  Milan maçı öncesi basın mensuplarının karşısına geçen çağdaş orta saha oyuncusu Mesut Özil, sözlerine "Eleştiri bizim işimizin bir parçası, tamam, eyvallah ama özellikle Türkiye'den kulağıma kadar gelen 'Mesut Real Madrid kalitesinde değil' gibi yakışıksız ifadeleri de sineye çekmem mümkün değil. Hele bu ifadelerin sahiplerini biraz araştırınca iyice çileden çıktım; insan önce bir aynaya bakar, 'Ben şu hayatta neyi becerdim acaba' diye bir sorar!" şeklinde başladı.

  Belgeler konuştu
  Türkiye'deki eş, dost, akrabalarının kendisine ilettiği eleştirilerin sahiplerini biraz araştırınca ortaya çok anlamlı bir manzaranın çıktığını kaydeden Özil, açıklamalarına şöyle devam etti: "Mesela bir üniversiteli. Şimdi isim verip rencide... Ya da neyse, beter olsun: İsmi Cenkay Tertim. Mersin doğumlu. 26 yaşında. Sakarya Üniversitesi Fizik Bölümü son sınıf öğrencisi. Kendisinin söylediği şey aynen şu: 'Ben Mesut'un futbolunu hiç beğenmiyorum, Real Madrid'de ne işi var bu adamın?'. Evet, 8 senedir bir okulu bitiremeyen Cenkay efendi, kalkmış bana laf söylüyor..."

  Özil, bu sözlerinin ardından çantasından çıkardığı bir kağıdı basın mensuplarına göstererek şunları kaydetti: "Bakınız elimde tuttuğum bu kağıt, Cenkay efendinin transkript belgesidir. Sizler de görüyorsunuz, kendisi aldığı derslerin daha yarısını bile geçememiş, geçtiği dersler hep sınırda, kıl payı kurtarmış, ondan sonra Mesut'un Real Madrid'de ne işi var! Bak bak, Allah aşkına, bütün fakültenin ortalama yükselttiği dersten FF ile kalmış. Annesi babası da beyimiz okul okuyor zannediyor..."

  "Sadece Cenkay'la bitse bu iş yine iyi." diyen Özil, çantasından çıkardığı birkaç belgeyi daha basın mensuplarına göstererek sert açıklamalarına devam etti: "Refik Güneri var mesela. Niğdeli. 65 yaşında. 2 sene önce emekli ikramiyesini alır almaz yatırım yapıcam diye gidip bütün parayı saadet zincirine kaptırmış bir insan bu. Buyrun işte, geçen ay kendisine bankadan gelen protesto mektubu burada. Hala utanmadan benimle uğraşıyor. Daha bunun sırf konuşmak için konuşan taksicisi var, işyerinde gün aşırı müdüründen fırça yiyip bana saydıranı var... Var oğlu var; ben en güzel cevabı sahada attığım gollerle vereyim dedikçe iyice üzerime geldiler. Ama hadi bakalım, bundan sonra konuşsunlar da görsünler ben ne yapıyorum..."

  "Elimde dahası da var"

  Toplantının sonuna doğru sinirinden dolayı gözlerini belerte belerte açıklamalarına devam eden Özil, kimsenin futbolunu beğenmek zorunda olmadığını ancak en azından insanların hadlerini bilmeleri gerektiğini dile getirdi. "Ben Cristiano Ronaldo'dan övgü almış adamım, sana mı kalmış eleştirmek?" derken sesinin tonunu ayarlamakta zorluk çeken Özil, "Şu dakikadan sonra herkes ayağını denk alsın artık. Kahvede, internette, televizyon başında ömür çürüten bir dolu insan hakkında elimde kapı gibi belgeler var. Yarın, bir gün bunları açıklamak zorunda kalırsam hiçbirinizin sokağa çıkacak yüzü kalmaz" diyerek, basın mensuplarına veda etti.