Melo-Riera kavgasına suç duyurusu

'Spor Gündemi' forumunda Sitem tarafından 20 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. Fenerbahçelilerden Melo-Riera kavgasına suç duyurusu


  F.Bahçeli Avukatlar Derneği Üyesi Av. Murat Gökhan Orçun, “G.Saraylı futbolcu Felipe Melo’nun, takım arkadaşı Albert Riera’ya yaptıkları suçtur. Bunun adı kasten adam yaralamadır ve adam öldürmeye teşebbüs ile eş değerdir” diyerek Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

  F.Bahçeli Avukatlar Derneği Üyesi Murat Gökhan Orçun, söz konusu olayın bir kamu suçu olduğunu, G.Saray Kulübü’nün de raporları saklayarak suç işlediğini belirterek, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Orçun, bu başvurusunu şu sözlerle anlattı:

  “Ben F.Bahçe Avukatlar Derneği Üyesiyim. Ancak başvuru derneğim adına değil, şahsım adına yapılmıştır. Hukukun rengi olmaz . Felipe Melo ile Albert Riera arasındaki kavga suçtur. Bunun adı ‘kasten adam yaralamadır ve adam öldürmeye teşebbüs ile eş değerdir. Türk Ceza Kanunu’nun 86/1 maddesine göre bu suçun cezası 1- 3 yıldır. Albert Riera’nın şikayette bulunmasına gerek yok. Çünkü bu kamu suçudur. ‘Riera şikayette bulunmadı’ diye bir gerekçe asla olamaz. dedi.

  Avukat Murat Gökhan Orçun, Felipe Melo’nun eylemi nedeniyle TFF’ye de yaptırım uygulaması için başvuru da bulundu.

  Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst konu ile ilgili hiçbir bilgilerinin olmadığını, kendilerine de bilgi gelmediğini söyledi. Dürüst, “Oyuncular arasındaki bir kavganın savcılığa intikal etmesine çok şaşırdım. Bir sıkıntı olacağını sanmıyorum” dedi.

  BİR GÖRÜŞ

  Av. Metin Ünlü: Konu ile ilgili görüşüne başvurduğumuz Spor Hukukçusu Av. Metin Ünlü, “ Bu olaydan hiçbir şey çıkmaz. Aksine marka değeri zedelenmesinden dolayı G.Saray Kulübü Av. Murat Gökhan Orçun’a dava açabilir” dedi.

  [​IMG]