Mekke'nin fethinin 1381. yıldönümü

'Haberler' forumunda Semerkand tarafından 1 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. Mekke'nin fethinin 1381. yıldönümü
  1 ocak 2012 mekkenin fetih yıldönümü


  Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şubesi, Mekke'nin Müslümanlar tarafından fethinin 1381. yıldönümü sebebiyle Fetih Gecesi düzenledi. Atatürk Kapalı Spor Salonu'nu dolduran vatandaşlar, eski Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ı rahmetle anarken, Kur'an-ı Kerim tilavetini gözyaşları içinde dinledi.İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan gecenin açılış konuşmasını yapan Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şube Başkanı Mustafa Küçük, Fetih Gecesi'ni geleneksel hale getirdiklerini belirterek, yine zengin bir programda kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Mekke'nin İslam'ın altın şehri olduğuna dikkat çeken Küçük, "Bu fetih İstanbul'un fethinin kapılarını açan kutlu bir fetihtir. İnsan hakları ve hukuk dersi veren bu fetih insanlığı karanlıktan aydınlığa kavuşturmanın da simgesidir. Kabenin putlardan temizlenmesi ne kadar güzelse kalpleri kötü duygulardan temizlemek de o denli güzeldir. İnsanlığın kurtuluşu da bu fetih ruhu ile mümkündür." dedi.

  Fransa parlamentosunun 'Ermeni Soykırımı'nı inkarı suç sayan yasayı kabul etmesine de değinen Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şube Başkanı Küçük, Fransa'nın önce kendi tarihine ve yaptıklarına bakması gerektiğini vurguladı. Küçük, "Milletimizi soykırım yapmakla itham edenlere Kudüs ve İstanbul'un fethini hatırlatıyor, kendi geçmişlerine bakmaya davet ediyorum." şeklinde konuştu.

  Samsun Kur'an-ı Kerim okuma 1.'si Ahmet Talak ile Dünya Kur'an-ı Kerim okuma 1.'si İranlı Muhammet Sait Tusi'nin Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programa, Kum sanatı gösterisi ve Dolunay Grubu ile Sema gösterisi de renk kattı.

  zaman:
   
Yükleniyor...