Mekana göre renkler..

'Ev ve Dekorasyon' forumunda aykuta tarafından 11 Haziran 2009 tarihinde açılan konu


 1. YATAK ODASI rahatlık ve sükunetin olması gerektiği yerdir. Bu yüzden sert kontrastların, ağır renklerin yerine yumuşak renkleri tercih etmelisiniz. İklimi de göz önünde tutmalısınız. Kuzeye bakan odalarda, sıcak renkler kullanılmalı, güney odalarında ise mavi grubu gibi serinletici renklere yer verilmelidir.Sakin bir yatak odası için pastele yakın tonlar uygun olacaktır.Desenden çok doku kullanarak odanıza hoş bir etki yaratabilirsiniz.Dinlendirici renkler arasında toprak kırmızısı,açıkma mavi,Afrika menekşesi,deniz yeşili,turkuaz tonları sayılabilir.

  [​IMG]
  TEK RENK
  Renkleri kombine etme yeteneğinize güvenmiyorsanız,bir renge bağlı kalmak birçok pürüzü ortadan kaldırır.Bu görünüm ne erkeksi ne de kadınsı,tamamen doğal.Bu nedenle farklı cinsiyettekilerin paylaştığı odalar için mükemmel bir seçim.

  [​IMG]
  BEMBEYAZ
  Beyazı tüm saflığı ile yatak odalarınıza yansıtırken hareket verme amacı ile rulonun tersini boyaya batırarak yapacağınız dairesel hareketler puantiyeli bir kumaş görüntüsü verecektir.

  [​IMG]
  PATLICAN MORU
  yatak odaları için harika bir seçimdir:güçlü ama aynı zamanda da duyguları okşayıcıdır.Koyu renkleri yatak odalarınıza uygulamaktan çekinmeyin

  [​IMG]
  BAŞTAN SONA KIRMIZI
  Kırmızıyı kulanma cesaretini gösterin;modern fakat sıcak bir odayla ödüllendirileceksiniz.Tamamen kusursuz bir görünüm için doğal ahşap ve deriler kullanın.

  [​IMG]
  BEYAZ
  Beyaz hiçbir zaman 'sadece beyaz' değildir.Aynı alanda farklı beyaz tonlarını kullanabilirsiniz.Kontrastlar çok belirgin olmak zorunda değil,yumuşak geçişler olabilir.Aynı duvarda beyazın iki farklı tonunu kullanarak birleşen yerlerde belli belirsiz bir his yaratabilirsiniz.

  [​IMG]
  SAKİNLİK
  Yeşil sakinleştirici bir renk olduğu için yatak odaları için ideal bir seçimdir.Odaya sıcak bir hava vermek için yeşilin iki tonunu kullandık.Bu tonlar odadaki diğer renklerle çok uyumlu .Yüksek tavanları daha alçak göstermek ve duvara bir kişilik kazandırmak için duvarımızı yatay olarak ikiye böldük.

  [​IMG]
  GERÇEK TAMAMLAYICI
  Doğal malzemelerle baskın renklerin karışımı modern ve kaliteli bir görünüm oluşturur.'Tek renk' hissi için yatak başını ve duvarı aynı sıcak kahve tonunda boyadık.Ancak rengin etkileri farklıydı:yatak başımız parlak, duvarımız mattı ...

  [​IMG]
  GÜNÜN SONU
  Taze ,açık yeşil yatak odası için dinlendirici bir renktir ve pencerenin dışındaki yeşilliği de tamamlar.Mekan gece aydınlatma altında daha sıcak ve huzurlu bir hal alır.
    2. Cevap: Mekana göre renkler..

  Salonlarda

  [​IMG]
  SICAK RENKLER
  Kahverengi tonları soguk kış günlerinde iç ısıtan bir ortam yaratir. Renkli yastıklar ve örtülerle tamamlayacağınız açık renkli mobilyalarınız şömine keyfi için davet edici bir hal alır.

  [​IMG]
  UYUM
  Yeşil ve turuncu ilk bakışta uyumlu gibi görünmese de sıcak ve soğuk tonları böylesine bir arada kullanmak işe yarayacaktır.Varolan dekorasyonunuzu canlandırmak için mükemmel bir yöntem.

  [​IMG]
  ZARİF
  Nötr mobilyalardan oluşan zarif bir koleksiyon oluşturmak için duvarlarda da sadelik ön plana çıkarılmalıdır. Lüks bir görüntü vermenin yanı sıra ortamdaki farklı beyaz tonları mükemmel bir etki yaratacaktır.

  [​IMG]
  AYDINLIK
  Böylesine ışık alan bir alanda kullanılacak açık renkler güneşin enerjisini uzun süre içeride depolayacaktır.

  [​IMG]
  TASARIM
  Çok farklı tonlarda bir orta yol bulabilirsiniz. Odanın yarısı birinin, kalan kısımlar ise diğerinin renginde, birbirine geçmiş bir tasarımda ortada karşılaşıyorlar.

  [​IMG]
  GÜNDÜZDEN GECEYE
  Bu yeşil renk gündüzleri çok parlakken geceleri aydınlatma altında daha sıcak bir ton haline gelecektir.

  [​IMG]
  KIRMIZI
  Doğal ahşap ve taşlarla mükemmel uyum gösteren kırmızı rengi ağırlıklı olarak kullanacak kadar cesaretiniz yoksa kiriş ve kolonların fazla ölçülü görünmesini önlemek için canlandırıcı ton olarak kullanın.

  [​IMG]
  SICAKLIK
  Öğleden sonra güneş alan bu oda için yumuşak bir sarı tonu mükemmel duruyor.Rahat ve modern bir tarz için büyük yumuşak yastıklar kullanılabilir.

  [​IMG]
  LÜKS BEYAZ
  Saf bir beyaz yerine beyazın tonlarını birleştirmeyi tercih edin ;yalın olmayan ama sıcak bir iç mekan yaratın.

  [​IMG]
  BENZER TONLAR
  Duvarlarınızı mobilyalarınızın rengine boyamak sadece sofistike bir görünüm yaratmakla kalmaz bu renkleri birbiriyle harmanlayarak odaya daha yumuşak ve geniş bir hava kazandırır.

  [​IMG]
  YAMALI DESENLER
  Sıradan bir odayı yenilemek için sadece bir duvarı kullanarak heyecan verici şeyler yapabilirsiniz.Duvarımızı dikey çizgilerle bölün ve pembe ve turuncunun canlı tonlarını uygulayın.
    3. Cevap: Mekana göre renkler..

  Çok güzel öneriler Aykuta :f40:
  Ev konusunda meraklısın sanırım :f40:
    4. Cevap: Mekana göre renkler..

  evimde tadlat yapmayı düşünüyorum araştırma yapıyorum beğendiğim şeyleride paylaşıyorum tadilat bitsin son halini göndereceğim burayada :p
    5. Cevap: Mekana göre renkler..

  ellerine sağlık hepsi birbirinden güzel
    6. Cevap: Mekana göre renkler..

  Bunları görünce insanın eve gidesi gelmiyor :(
  Hepside birbirinden şık gözüktü gözüme. :f40:
    7. Cevap: Mekana göre renkler..

  Işık,renk,model ve desenler..Herbir detay itinayla düşünülmüş çok güzel öneriler..Bakarken ve okurken bile insanın içini açıyor teşekkürler Aykut.:f40:
    8. Cevap: Mekana göre renkler..

  Kırmızı yatakodasında dolap kahverengi değil de krem ya da beyaz kullanılsa bence daha güzel bir kombine olurdu en çok onu beğendim :)
    9. Cevap: Mekana göre renkler..

  hepsi birbirinden güzel ve çokk hoş....
  paylaşım için teşekkürler....
   


Similar Threads: Mekana göre
Forum Başlık Tarih
Ev ve Dekorasyon Burçlara Göre Dekorasyon 7 Mart 2010