Mehmetçiğe at ve domuz eti yedirdiler

'Haberler' forumunda ZeuS tarafından 9 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Askere at ve domuz eti yedirdiler
  Yapılan testlerde Mehmetçiğe at ve domuz eti yedirildiği ortaya çıktı..Mehmetçiğe domuz eti yedirdiler.Edirne'nin Keşan ilçesinde 2.Kolordu Komutanlığına bağlı 4. Mekanize Piyade Tugayında vatani görevini yapan Mehmetçiğe içinde domuz ve at etinin olduğu ürünlerin yedirildiği ortaya çıktı.

  Edinilen bilgilere göre; Keşanlı Ali markalı tost çeşitleri, hamburger, kebap, sandviçler ve köfteler Tugay Komutanlığı'na bağlı B Tipi Gıda Kontrol Müfreze Komutanlığı laboratuvarlarında incelendi. Yapılan analizler sonrası hazırlanan rapor, 14 Haziran 2011'de üst komutanlıklara gönderildi. Buna rağmen ürünlerin askeriye içinde satılması engellenmedi.

  Aguşlar Gıda adı altında üretilen 'Keşanlı Ali' markasının sahibi Ali Aguş ise söz konusu iddiaların sabotaj olduğunu, Egeliler isimli rakip firmanın bir oyunu olduğunu söylüyor. Aguş, B Tipi Gıda Kontrol Müfreze Komutanlığı'nın ihbarı üzerine Alo 174 şikâyet hattı ile ilgili Keşan Kaymakamlığı İlçe Tarım Müdürlüğü ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ani baskın yapıldığını ve firmadan alınan örneklerde iddia edildiği gibi domuz ve at etine rastlanmadığını belirtiyor. Kendisinin et ve et ürünleri üretmediğini, başka firmalardan sucuk ve köfte aldığını, bu olayın ortaya çıkması üzerine önceki firma ile anlaşmasını feshettiğini savunuyor. 2'nci Kolordu'ya bağlı birliklere hâlâ ürün vermeye devam ettiğini belirten Aguş, söz konusu iddiaların iftira olduğunu söylüyor.

  Firmanın satış ve pazarlama müdürü emekli subay Tamer Koçyiğit, söz konusu numuneleri Bursa Gıda Kontrol ve Merkez Araştırma Enstitüsü'ne gönderdiklerini vurguluyor. Bu laboratuvarda da yapılan incelemelerde iddia edildiği gibi bulguya rastlanmadığına dair ellerinde raporun olduğunu savunuyor.
  (Zaman)