Mehmet Öz Zayıflama Önerileri

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 14 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Mehmet Öz Zayıflama Önerisi  Mehmet Öz Zayıflama Hakkında Önerileri

  Prof. Dr. Mehmet Öz, zayıflama önerileri, sağlıklı yaşam bilgileri ve beslenmeye yönelik püf noktaları paylaştı

  Prof. Dr. Mehmet Öz, Eğer kilo kaybetmek isteniyorsa ilk yapılacak iş, sabah kalkar kalkmaz hareket etmek. Bu hareket, çok basit esneme hareketleri bile olabilir.

  İşlenmemiş doğal besinlerin tüketilmesinin yararına işaret eden Öz, Beyin kalori istemiyor, besin istiyor. Yediğiniz yemeklerdeki besin miktarı düşükse o zaman beyin sizi zorlayacak ve daha fazla yemek yedirtecek.

  Mehmet Öz, zayıflama önerilerine şöyle devam etti: Maalesef Türk toplumunun yediği karbonhidrat çeşitleri pek mantıklı değil. Bunların yerine yüksek lifli besinler, mesela yulaf ezmesi, tam tahıllı ekmekler, sebzeler ve meyvelerin büyük kısmı tercih edilmeli.

  Uzun süre aç kalınmaması ve her 3 saatte bir atıştırılması gerektiğini belirten Öz, fındık, fıstık veya sebze, meyve gibi sağlıklı ve doğal besinlerin tercih edilmesinin önemli olduğunu dile getirdi.

  Kişinin bel çevresi ölçüsü, hiçbir zaman boy uzunluğunun yarısını geçmemeli. Bel çevresini doğru ölçmek için mezurayı kalça kemiğinin üzerine koyun ve göbek deliğinizin tam altında geçirin.

  Kadınlarda 80, erkeklerde ise 90 santimetreyi geçmemesi gerekiyor. Göbekteki yağ tabakası, erkeklik hormonunu azaltıyor.

  Beldeki yağların yan etkisi çok büyük ve cinsel sağlığı bozar. Göbekli insanların vücudunda, testosteron, yani cinsel hayatı destekleyen hormon miktarı düşüktür. Böyle olunca da cinsel sağlık yerinde olamaz.