Mehmet Ali Erbil Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda Masal tarafından 4 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Mehmet Ali Erbil Biyografisi


  Mehmet Ali Erbil Hayatı ve Fotoğrafları


  [​IMG]

  Türk aktör, sunucu, yapımcı, komedyen ve seslendirme sanatçısı. 8 Şubat 1957 yılında İstanbul’da doğdu. Erbil'de doğmuş ve sonradan İstanbul'a göç etmiştir.

  Tiyatro ve sinema sanatçısı Sadettin Erbil'in oğlu olan sanatçı, ilk ve orta öğrenimini İstanbul, Ankara ve Balıkesir'de yaptı. 1970 yılında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Yüksek Bölümü’ne yatılı olarak girdi ve bu dönemde Devlet Tiyatrosu’nda konuk oyuncu olarak baş rolde En İyi Tiyatrocu Ödülü’nü kazandı.

  [​IMG]

  uradan mezun olduktan sonra, Devlet Tiyatrosu'nda çalışmaya başlayan sanatçı, Başta ‘Küheylan’ olmak üzere birçok oyunda oynadı ve daha sonra tek kanallı yayın döneminde TRT’de ‘Metronom’ adlı eğlence programında Derya Baykal'la, 1984 yılında da Çiğdem Tunç'la bir ikili oluşturdular. Özel kanalların açılmasıyla birlikte Erbil, TRT’den Kanal 6’ya geçiş yaptı. Daha sonra Star TV ve ATV’de dizi, Show Tv’ de de program yaptı.

  [​IMG]

  Kanal D’de yayınlanan yarışma programı Çarkıfelek ve ATV’de uzun bir süre yayınlanan Tatlı Kaçıklar dizisiyle zirveye çıkan başarılı şovmen, Harakiri ve Hababam Sınıfı Güle Güle adlı filmlerle tekrardan beyazperdeye geçti. Mehmet Ali Erbil, Kanal D’de Çarkıfelek Dışında çeşitli Yarışma programlarıda yapmıştır.


  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]
   


Yükleniyor...