Mehmet Ali Erbil Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda Masal tarafından 4 Tem 2012 tarihinde açılan konu

 1. Mehmet Ali Erbil Biyografisi


  Mehmet Ali Erbil Hayatı ve Fotoğrafları


  [​IMG]

  Türk aktör, sunucu, yapımcı, komedyen ve seslendirme sanatçısı. 8 Şubat 1957 yılında İstanbulda doğdu. Erbil'de doğmuş ve sonradan İstanbul'a göç etmiştir.

  Tiyatro ve sinema sanatçısı Sadettin Erbil'in oğlu olan sanatçı, ilk ve orta öğrenimini İstanbul, Ankara ve Balıkesir'de yaptı. 1970 yılında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Yüksek Bölümüne yatılı olarak girdi ve bu dönemde Devlet Tiyatrosunda konuk oyuncu olarak baş rolde En İyi Tiyatrocu Ödülünü kazandı.

  [​IMG]

  uradan mezun olduktan sonra, Devlet Tiyatrosu'nda çalışmaya başlayan sanatçı, Başta Küheylan olmak üzere birçok oyunda oynadı ve daha sonra tek kanallı yayın döneminde TRTde Metronom adlı eğlence programında Derya Baykal'la, 1984 yılında da Çiğdem Tunç'la bir ikili oluşturdular. Özel kanalların açılmasıyla birlikte Erbil, TRTden Kanal 6ya geçiş yaptı. Daha sonra Star TV ve ATVde dizi, Show Tv de de program yaptı.

  [​IMG]

  Kanal Dde yayınlanan yarışma programı Çarkıfelek ve ATVde uzun bir süre yayınlanan Tatlı Kaçıklar dizisiyle zirveye çıkan başarılı şovmen, Harakiri ve Hababam Sınıfı Güle Güle adlı filmlerle tekrardan beyazperdeye geçti. Mehmet Ali Erbil, Kanal Dde Çarkıfelek Dışında çeşitli Yarışma programlarıda yapmıştır.


  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]