Mehmet Ali Aydınlar Fenerbahçe'ye başkan olacağım

'Haberler' forumunda Dark tarafından 28 Aralık 2010 tarihinde açılan konu


 1. Mehmet Ali Aydınlar Fenerbahçe'ye başkan olacağım

  [​IMG]


  Fenerbahçe Acıbadem'i Dünya Kulüpler Şampiyonu yapan isim, gönlünde yatan aslanı açıkladı.
  Acıbadem Grubu'nun sahibi ve Fenerbahçe yöneticisi Mehmet Ali Aydınlar, kongreye 1.5 sene olduğunu hatırlatarak "Bir gün Fenerbahçe'ye başkan olacağım" dedi.
  Geçen yıl namağlup lig şampiyonu, Türkiye Kupası ve Süper Kupa'nın sahibi olan, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde finale çıkan ve son olarak Dünya Kulüpler şampiyonluğuna ulaşan F.Bahçe Acıbadem'in bu başarısının ardındaki isim; Acıbadem Grubu'nun sahibi, Futbol Federasyonu yöneticisi ve F.Bahçe kongre üyesi Mehmet Ali Aydınlar, Lig TV'ye konuk oldu.

  İşte Aydınlar'ın konuk olduğu 'Futbol Gündemi' programında yaptığı birbirinden ilginç açıklamalardan önemli kısımlar.

  TAKIMI G.SARAYLI KURDU

  - Acıbadem Grubu'ndaki iyi bir Galatasaray'lı bir yönetecimiz sayesinde voleybol takımını kurduk. Ben 'Bu kadar işin içinde bununla uğraşmayalım' dedim ama beni ikna ettiler. İlk başta sadece para veriyordum. Sonra maçlara gitmeye başladım ve bir gün Aziz Yıldırım'ın yanına gidip, 'Bu işi bana bırakın, ben sizinle muhatap olayım. Ancak başka kimse de voleybola karışmasın' dedim. Ve öyle başladık.
  - Geçen sene 53 maç oynadık, 52'sini kazandık. Onu da Şampiyonlar Ligi finalinde kaybettik. Hedefin hep Avrupa olduğunu söyledim. Türkiye'deki kupalar ondan sonra diye. Hatta sonra niye hedefi kupa değil de final diye koyduk diye üzüldük.

  DÜNYANIN EN İYİSİ BİZDE

  - Nataşa, Skowronska, bunlar dünyanın en iyi oyuncuları. Furst dünyanın en iyisi. Hepsi birbirinden üstün ve yetenekli. Türk oyuncularımız keza öyle. Eda dünyanın her takımında oynar. Bu ahengi sağlamak ve oyuncuları alırken onların karakterleri hakkında bilgi sahibi olmak önemli. Yaşantılarına dikkat ediyoruz.
  - ŞU an 3 yabancıyla oynuyoruz. Doğal olarak Türk gençliğini kazanalım diye yapılıyor. Bu tarz oyuncularla yan yana oynamanın Türk sporculara katkısı olacak diye düşünüyorum.
  - Benim tarzım farklı. Ben oyuncularla senede iki üç kere biraraya gelirim. Bu sene hiç bir araya gelememiştik. D.Moskova yenilgisi olunca hocayla görüştüm bir de oyuncularla ve teknik heyetle kahve içtik. Onlara sorumluluklarını hatırlatmak ve niye böyle bir kadro kurduğumuzu anlatmak için. Şampiyon olduktan sonra akşam tüm kadroyu yemeğe davet ettim. Ayrı otellerde kaldık zaten.

  HERKES İŞİNİ YAPMALI

  - Amaçlarımız farklı zaten. Bu tamamen yetki ve sorumluluk işi. Siz yeterli yetkiyi vermezseniz o sorumluluğu üstlenemezler.
  - F.Bahçe başkanlığı çok konuşuluyor. Bana da çok soruluyor. Şu an Fenerbahçe Kulübü'nün bir başkanı ve yönetimi var. Zaten kongereye 1.5 sene var. Günü gelirse kongre ortamı olur benim de koşullarım uygun olursa bunu değerlendirmek isterim. Hangi Fenerbahçeli Fenerbahçe'ye başkan olmak istemez.

  ZE ROBERTO'YU ALEX GETİRDİ

  Ze Roberto hem erkekler hem de bayanlarla olimpiyat kazanmış bir hoca. Grand Prixler kazanmış. Çok saygın bir kişi. Sadece hocalık yapmıyor mentörlük yapıyor. Şirketlere liderlik hizmeti veriyor. Onu getirmek çok zordu. Dünyadaki bir numara Ze Roberto. Kendisiyle temasa geçtik. Teması da Alex'in arkadaşı kurdu. Samet'in de yardımıyla hocayla telefonla konuşmaya başladık. Uzun bir görüşmeden sonra geçen sene aldığı paranın 5 katını verdik ve öyle kabul etti. Dünya Voleybol Şampiyonası vardı. Biz burada iki kupa oynadık. Süper Kupayı kazandık. 3. maç oynandığı zaman geldi ve maçların içinde kendini buldu. Yardımcı hocamız ve kondisyonerimizi Brezilya milli takım kampına gönderdik. Hoca onlarla orada tanıştı ve takımın başına geçti.

  DAHA ÇOK KUPA VAR

  Programda konuşan F.Bahçe Acıbadem'in Brezilyalı yıldızı Fofao da kazandıkları şampiyonluktan ötürü çok mutlu olduklarını belirterek, 'Kazanılacak daha çok kupa var' diye konuştu. Tecrübeli pasör, F.Bahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Alex'i şahsen tanımadığını söyledi ancak ekledi: 'Bire bir Brezilyalı oyuncuları tanımasam da Santos, Alex ve diğerlerinin desteği bize güç veriyor.'

  Ben yaptığım işi mükemmel yapmak isterim. Ya en iyisini yaparım ya da yapmam. Acıbadem sağlık kurumu olarak kulübümüz izin verdiği sürece bu görevi yaparız.