MEB Öğretmen Atama Başvurusu ve Tarihleri Eylül 2012

'Etüt Merkezi' forumunda Masal tarafından 29 Ağu 2012 tarihinde açılan konu

  1. Eylül 2012 MEB Öğretmen Atama Başvurusu ve Tarihleri


    Öğretmen Atama Başvurusu ve Tarihleri Eylül 2012


    Öğretmen adaylarının 4 gözle beklediği atama tarihleri belli oldu. MEBden yapılan açıklamaya göre 40 bin öğretmenin ataması için başvuruları 3 Eylül de başlayacak. İnternetten yapılacak olan başvuruları 9 Eylül de sona erecek. Atamalarda 10 Eylülde bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek.

    Adaylar 11 Eylül tarihinden itibaren resmen görevlerine başalayacaklar. Başvuru tarihlerinin belli olmasıyla milyonlarca adayı tatlı bir telaş sardı ancak eş durumundan tayin bekleyenler için sıkıntı devam ediyor. Sıkıntının sebebi il emrinin kaldırılması. Alınan bu yeni kararla eş durumundan tayinde istenen ilde öğretmene ihtiyaç olup olmadığına bakılacak. İhtiyaç yoksa eş durumundan atama yapılmıyor.

    0 Mart 2012 tarihinde yapılan Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri ile Her Türdeki Anadolu Liseleri Öğretmenlerini Seçme Sınavı'nda başarılı olanların atamaları, önümüzdeki aylarda yapılacak olan eğitim kurumlarının norm güncelleme işlemleri tamamlandıktan sonra gerçekleştirilecek. Buna ilişkin Kılavuz, Bakanlığın http://www.meb.gov.tr adresinden kamuoyuna duyurulacak.