Maya Takvimi Dünyanın Sonu

'Bunları biliyormusunuz' forumunda EyLüL tarafından 7 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. Maya Takvimi Dünyanın Sonumu
  Maya Takvimi Dünyanın Sonumu Olacak

  Maya Kehanetleri'ne göre 22 Aralık 2012 tarihi dünya için çok önemli.

  2012 yılı insanlığın yükselişinin başlangıcı olacak, bu dönemde içinde yaşadığımız çağ sona ererek yeni bir çağ başlayacak.
  Mayalar'ın kriptoyu andıran tabletlerinde dünyanın son çağına gireceği ancak bunun büyük bir tufandan sonra olacağı yazılı.
  Büyük tufanla gelecek olan yeni çağın ipuçlarını ise bilim adamlarına göre iklimsel değişimler sayesinde şimdiden gözlemleyebiliyoruz.

  Mayalar 2012 için 'zamanların sonu' diyor. Ancak bu yok oluş anlamında değil fiziksel bir değişim. İnsanoğlu dört kez geriledi ve artık değişim zamanı. Mayalar'a göre; 2012 yılı insanlığın yükselişinin başlangıcı olacak.

  Şu anda dünyanın manyetik alanında muazzam bir değişim var. Bunun da en büyük nedeni güneşte meydana gelen değişimler. İlginç olan Mayalar bunu biliyordu. Konunun bir diğer yanı da Mayalar'ın bununla da yetinmeyip, gelecekte tüm insanlığı etkileyecek trajediyi bizlere şifreli bir şekilde duyurmuş olmalarıdır. Bu şifreye göre dünya için 2012 yılı çok önemli.

  Bilinen en bilimsel gerçek şudur ki Mayaların bahsettiği oluşumlar öyle kısa bir zamanı kapsamıyor. Yapılan araştırmalarda kıtaların değişimini sağlayan, yeryüzündeki hayatı olumsuz etkileyebilecek oluşum tam 1.5 milyon yılda gerçekleşecek. Buda bizlerin korkmasını gerektiren bir doğa olayının olmayacağını gösteriyor. Ama şuda varki dünyaya zarar verip korktuğu oluşumların gerçekleşmesine sebep olan zemini hazırlayan yine insanoğlunun kendisidir. Ne ekerse onu biçecek.