Maya Takvimi Aralık 2012

'Güncel Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 6 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. Maya Takvimi 2012 Aralık
  2012 Aralık Maya Takvimi

  Maya kehanetlerine gore 22 Aralık 2012 tarihi dünya için çok önemli.

  2012 yılı insanlığın yükselişinin başlangıcı olacak, bu dönemde içinde yaşadığımız çağ sona ererek yeni bir çağ başlayacak.

  Mayalar'ın kriptoyu andıran tabletlerinde dünyanın son çağına gireceği ancak bunun büyük bir tufandan sonra olacağı yazılı.

  Büyük tufanla gelecek olan yeni çağın ipuçlarını ise bilim adamlarına göre iklimsel değişimler sayesinde şimdiden gözlemleyebiliyoruz.

  Kehanetler

  Yüzlerce yıl önce yok olan Maya Uygarlığının tabletlerine göre dünya büyük bir tufandan sonra son çağına girecek.

  Maya takvimindeki yok oluş tarihi Mardukla da örtüşüyor. Dünyanın beşinci değişimi bu yüzyılda. Tabletlerdeki Maya takvimi tufanların yaşandığı 4 çağdan sonra sonu yine tufanla bitecek 5′inci çağın 21′inci yüzyılda başladığına işaret ediyor.

  Mayalar kim dir
  Her şeyden önce Mayalar çok üstün seviyeli dinsel bilgilerle geldiler. Tek tanrı inancındaki eski “Mu Güneş Dini ne bağlı bir topluluktular.

  Mayalara göre yeryüzünde meydana gelen en önemli değişimlerden biri de eksen açısıyla ilgiliydi.

  Günümüz bilimsel bulguları Mayaların bu bilgisiyle tam anlamıyla örtüşmüş durumdadır.

  Mayalar 2012 için zamanların sonu diyor. Ancak bu yok oluş anlamında değil fiziksel bir değişim. İnsanoğlu dört kez geriledi ve artık değişim zamanı. Mayalara göre; 2012 yılı insanlığın yükselişinin başlangıcı olacak.

  Maya Kehanetlerine göre 22 Aralık 2012 tarihi dünya için çok önemli. Çünkü bu dönemde içinde yaşadığımız çağ sona ererek yeni bir çağ başlayacak.

  Büyük bir tufanla gelecek olan bu yeni çağın ipuçlarını ise bilim adamlarına göre iklimsel değişimler sayesinde şimdiden gözlemleyebiliyoruz. “Beşinci kutupsal kayma olarak adlandırılan bu değişimde daha önceki değişimlerde olduğu gibi yine kutupların manyetik alanının değişmesiyle meydana geleceğini söyleyen Sınır Ötesi Yayınlarının Genel Yayın Yönetmeni Ergun Candan, dünyadaki iklimlerin değişimini de buna bağlıyor.


  Candan, “Kutuplar yer veya açı değiştirdiğinde kutuplarda buzlar eriyor. Kaldı ki, küresel ısınma sonucu şu anda Kuzey Kutbundaki buzullar zaten erimeye başlamış durumda. Mayalara göre de daha önce yaşanan dört çağda tıpkı bu şekilde sona erdi diyor.

  Dünyanın en az dört kez kutupsal kayma (kuzey ve güney kutbu) yaşadığı bilimsel verilerle kanıtlandı. En son Discovery kanalında dünyanın manyetik alanının belirli periyotlarla nasıl değiştiğini bilimsel çevreler açıkladı.

  Hatta bilgisayar ekranındaki üç boyutlu animasyonlarla gösterimi yapıldı. Şu anda dünyanın manyetik alanında muazzam bir değişim var. Bunun da en büyük nedeni güneşte meydana gelen değişimler. İlginç olan Mayalar bunu biliyordu.

  Konunun bir diğer yanı da Mayaların bununla da yetinmeyip, gelecekte tüm insanlığı etkileyecek trajediyi bizlere şifreli bir şekilde duyurmuş
  olmalarıdır. Bu şifreye göre dünya için 2012 yılı çok önemli.

  Mayalarla ilgili tüm bu bilgilere nasıl ulaşıldı

  Bütün bunlar dünyaca ünlü astro fizikçi Coterellinin bilgilerini bir BBC muhabiri Adrian Gilbertin derlemesi sonucunda dünya kamuoyuna duyurdu. En önemli buluş da eski Maya kenti Palanquedeki Yazıt Tapınağında buldukları mezar taşının kapağındaki şifreyi çözmeleriyle oldu.

  Şifre nasıl çözüldü

  Simetriyle ilgili bilgileri çözerek çok önemli sonuçlara ulaştılar. Kapağın üzerindeki şerit motiflerini simetrik bir şekilde yan yana getirdiklerinde ortaya Jaguar ve bunun üzerinde de bir Yarasa sembolünün ortaya çıktığını gördüler.

  Mayaların sakladıkları bu sembollerin bir anda belirmesi Cottereli şaşkına çevirmişti. Çünkü Mayaların mitolojik yazıtlarında Jaguar beşinci yani bizim çağımızı, yarasa ise ölümü sembolize etmekteydi!

  Kapağın üzerinde açık bir şekilde görülen Güneş Haçı nın üzerindeki ilikler ise Güneşin manyetik iliklerini temsil etmekteydi. Bu da Mayaların gizli mesajıydı.

  Yaşanacak trajedinin sebebi Güneşte meydana gelecek olan manyetik değişimlerdir!..

  Mayalar şaşırtıcı bir astronomi bilgisine sahip bir medeniyetti.Sadece

  Güneş, Ay ve Mars gibi bugün amatör gözlemcilerin dahi gözlemleyebildiği yakın cisimlerle değil, neredeyse bütün uzak yıldızları, yıldız gruplarını ve bunların hareketlerini gözlemlemişlerdi. Hatta bu gözlemleri sayesinde bir yılı bizim bugün süper bilgisayarlarla hesapladığımız süreden milyonda bir hata payı ile hesaplamışlardı.

  Bu döngü, 13 rakam ve 20 ismin oluşturduğu kombinasyonları içerir ve 260 günlük sürecin bitiş günü 13 Ahaudur.

  Haab adını taşıyan bir ikinci takvim, bugün bizim kullandığımız güneş takviminin çok benzeridir ve yine 20şer günlük 18 aydan oluşur.

  Normal güneş yılı için gerekli olan 5 artık gün, 5 tanrının adıyla tuna eklenir aynı Mısır ve Sümerde olduğu gibi Her iki döngünün gün sayıları ancak 52 güneş yılı sonra eşitlenir.