Maya Takvimi Alametleri

'Güncel Bilgiler' forumunda Sitem tarafından 6 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. Maya Takvimi Alametleri 2012
  maya takvimi kehanetleri

  Mayalar M.S. 100 yıllarına kadar bilinen bir uygarlık olmamasına karşın, takvimlerini M.Ö. 3114 de başlatmışlardır. Mayalar, M.S. 600 ile 800 yılları arasında Altın Çağ'larını yaşamış, sonra da şehirlerini bırakarak ortaya çıktıkları gibi gizemli bir şekilde kaybolmuşlardır. Tıpkı Mısırlılar gibi Mayalar da piramitler, dev heykeller inşa etmiş ve tam bir yazı sistemi geliştirmişlerdir.

  Maya uygarlığının 2500 yıl önce oluşturduğu gizemli takvim, son yıllarda hiç olmadığı kadar ilgi görüyor. Bunun nedeni maya takviminin 2012 yılında sona erecek olması..Maya takvimi 21 Aralık 2012de sona erecek bunun sebebide mayaların 22 aralık 2012 de kıyametin kopacağına inanması..

  [​IMG]


  işte maya takvimi kehanetleri;

  İKLİM FELAKET OLACAK
  Dünyanın sonuna dair en gerçekçi senaryolardan biri iklim değişikliği... Uluslararası İklim Değişikliği Paneline göre yerkürenin bu yüzyılın sonuna dek 4-5 derece ısınmasıyla birlikte deniz seviyesi yarım metre kadar yükselecek, dünyanın birçok bölgesi su altında kalacak.


  NÜKLEER SAVAŞ ÇIKABİLİR
  Dünyada 23 bini aşkın nükleer silah vr. 1977 yılında ABD Savunma Bakanlığı, olası bir
  ABD-Sovyetler nükleer savaşı halinde maksimum 265 milyon kişinin öleceğini hesaplamıştı. Bugünkü silahların kapasitesi bilançonun daha da atmasına neden olabilir.

  SALGINLAR DAHA HIZLI YAYILIYOR
  Yüzyıllarca insanlığın korkulu rüyası olan veba, İspanyol gribi ve şimdi de patlak veren domuz gribi nedeniyle, bir salgının insanlığın sonu olması yönündeki endişeler güncelliğini koruyor. Kuş gribi gibi virüslerin mutasyona uğraması halinde insanlık büyük tehlike altına girebilir.

  BİLİNMEYENLER
  Dünyanın sonunu getirebileceği söylenen teoriler arasında yanardağların gezegenin iklimini
  değiştirmesi, bir yıldızdan yayılan gama ışınlarının atmosfere tehlikeli oranda radyasyon salması, teknolojilerin kazara kontrolden çıkması gibi senaryolar da yer alıyor.