Maya Takvimi Ahir Zaman Ve 2012 Hakkında Gerçekler

'Güncel Bilgiler' forumunda Merve tarafından 7 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. Maya Takvimi Ahir Zaman Ve 2012 Hakkındaki Gerçekler
  Maya Takvimi Ahir Zaman Ve 2012 Hakkında Çarpıcı Gerçekler  Maya Takvimi:

  Amerikalı uzay araştırmacı Lawrence E. Josephin “Apocalypse 2012 adlı kitabı, Maya astronomlarının geliştirdiği bir teoriye dayanıyor. Yüzlerce yıllık bir araştırmanın ürünü olan bu teoriye göre; 12 Aralık 1012 yılında Güneş Sisteminin yörüngesi, Samanyolunun merkezine denk gelecektir. Her 26 bin yılda bir meydana gelen bu olayla, Samanyolundan Dünyaya gelen her türlü enerji azalacaktır. Birçok bilim adamı, bu durumun gezegenleri nasıl etkileyeceği konusunda kesin bir şey ifade edememiştir.

  Güneş Sisteminin, Samanyolunun merkezine denk gelmesi sonucunda şu olayların yaşanacağı öngörülmektedir:
  Mayalar, Samanyolundan gelen enerjide yaşanacak küçük bir sapmanın bile büyük bir felakete sebep olacağına inanmışlardır. Joseph de, elektriksel güçte anlık bir durmanın yaşanacağını, bunun saatleri, DVD çalarları ve mikro dalga fırınları bozacağını iddia ediyor.


  Joseph, tarihte pek çok kitabın ve bulgunun bu teoriyi desteklediğini öne sürmüştür. Örnek: Çinlilere ait 3 bin yıllık “I Ching adlı metinlerde, dünyanın sonunun 22 Aralık 2012 yılında geleceğini belirtiyor. Joseph, daha net bulguların küresel ısınma konusunda endişelerini belirten sismolog, meteorolog ve jeologlardan geldiğini ileri sürmektedir.

  Kıyametle ilgili öngörüler elbette bunlarla sınırlı olmamıştır. Kimilerine göre incelmeye devam eden ozon tabakası tamamen yok olduğunda yerkürede yeni bir buzul çağı başlayacaktır. Konunun uzmanları, Etyopyada 2005 yılında meydana gelen depremin, yerküremizde 60 kilometrelik büyük bir çatlak meydana getirdiğini ve bu çatlağın Afrikanın iki parçaya ayrılma evresini başlatarak büyük bir felaketin yaşanabileceğini ileri sürmüştür.

  Bazı araştırmacalar ise, Güneş Sistemindeki hareketliliğin 2012 yılında en yüksek noktaya ulaşacağını öne sürmektedirler.

  Ahir Zaman
  İslam Dini, yukarıda belirttiğimiz evreler öncesinde kıyamet ile ilgili bir takım öncü belirtilerin çıkacağına işaret etmiştir. Bu belirtilere “Ahir Zaman Alametleri ya da “Kıyamet Alametleri denilmiştir.

  Kuran, kıyamet ayetleriyle sadece genel bilgiler vermiş, kıyametin ne zaman kopacağı konusunda kesin bir hüküm vermemiştir. Hatta kıyametin ne zaman kopacağını kimsenin bilemeyeceğine işaret edilmiştir. Buradan da anlaşılıyor ki; kıyamet, Yüce Allahın ilminde gizlidir.

  İslam Peygamberi Hz. Muhammed,(s.a.v) kıyamet ile ilgili olarak kendisine yöneltilen sorulara; “Kıyamet için ne hazırladınız? diye cevap vererek; inananlara kıyametin değil, kendi kulluk görevlerinin daha önemli olduğunu hatırlatmıştır. Bir başka hadiste şöyle denilmiştir: “Ölüm, küçük kıyamettir.

  kaynak