mavi rengi hakkında bilgi

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Blue tarafından 18 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Fakat bak mavi ne kadar faydalı...:f196:

  Mavi: Yumşaklık,sukunet,sonsuzluk ve sinir sistemini yumşatır.İyileştirici,uzlaştırıcı,tedavi edici ve caydırıcı potansiyeli yüksek bir renk.

  Teorik olarak ulaşılamaz, enginlik, derinlik, gizem ve sevgi boyutu içeriyor.Gökyüzü, deniz ve uzay gibi, mavi, sakin, dinlendirici ve derin bir renktir.Giysilerde kullanıldığında, denge ve uyum olduğu kadar, bir çeşit yaşama sevinci de yayar.

  İç dekorasyonda alanı daha aydınlık yaparak genişletir.Sinir, sıkıntı, heyecan için iyileştirici olan bu ışık, tam olarak dinlenmeye yardım eder.Dinlendirirci ortamlarda, mavi yansımalar kullanılmalıdır.

  Mavi ister çok koyu, ister açık olsun, içinde özgürlük ve uyum taşır.Durgun deniz sakinliği, yumuşak davranışları, yaşam sevgisini ve dostluğu sembolize eder.Mavinin red edilmesi ,endişe, başkaları ile münasebetlerde başarısızlık olduğu kadar derin bir dengesizlik belirtisi de olabilir.Bu sorunlar, kışkırtma ve hareketlilik rengi olan kırmızıdan veya ısıtan sarı ve kestane renginden yoğun birer dozla giderilir.Mavi, bir işi gerçekleştirmenin, dengeli birliğin ve doğal eğilimlerin rengidir.
   


Similar Threads: mavi rengi
Forum Başlık Tarih
Sorun Cevaplayalım Bir gün tek başına, mavi karanlık ve Fatmagülün Suçu Ne kitaplarının yazarı 3 Ekim 2012
Sorun Cevaplayalım gökyüzü neden mavi renkte görünür 24 Şubat 2012
Sorun Cevaplayalım Mavi Kuyruklu Kız Böceği 15 Şubat 2012
Sorun Cevaplayalım Facebookta Mavi Yazı Yazmak 1 Kasım 2012
Sorun Cevaplayalım Dünyanın uzaydan bakılınca mavi görünmesinin nedeni 24 Aralık 2011