MAT Dizisi

'Medya Bölümü' forumunda Dark tarafından 1 Şub 2009 tarihinde açılan konu

 1. TRT iddiasını dizilerde de sürdürmeye kararlı. Yepyeni bir diziz TRT ekranlarında izleyici ile buluşacak!…
  Oyuncular:
  Demir Karahan,İbrahim Çelikkol,Nefise karatay

  TRT’DEN İDDİALI YAPIM - Yabancı kriminal dizilere bakıp da iç çekerek. “Böylesi niye bizde yapılmaz ki?” dediğimiz günler tarihe karışıyor. Zira TRT çok yakında CSI dizilerini aratmayacak MAT adlı yapımla polisiye türlerine meraklı izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.


  Dizi çok iddialı zira öyküsünü bir dönem Adli Tıp Kurumu Başkanlığı da yapmış olan Prof. Oğuz Polat yazdı. MAT, her gün yaşamda karşımıza çıkan bazıları sansasyonel, bazıları ise hiç kimsenin duymadığı suçları, özellikle de cinayetleri aydınlatmaya çalışan bir grup adli tıpçının hikayesini anlatıyor.
  Dizide şiddetin, kanlı sahnelerin kullanımı yerine, akıl ve zekanın metodolojik olarak kullanılmasıyla suç dünyasının nasıl alt edilebileceği anlatılmaya çalışılacak.
  Burada kaba kuvvetin değil, bilimin problem çözücü gücüne vurgu yapılacak.

  KAN VE ŞİDDET YOK - Dizi çok iddialı zira öyküsünü bir dönem Adli Tıp Kurumu Başkanlığı da yapmış olan Prof. Oğuz Polat yazdı. MAT, her gün yaşamda karşımıza çıkan bazıları sansasyonel, bazıları ise hiç kimsenin duymadığı suçları, özellikle de cinayetleri aydınlatmaya çalışan bir grup adli tıpçının hikayesini anlatıyor. Dizide şiddetin, kanlı sahnelerin kullanımı yerine, akıl ve zekanın metodolojik olarak kullanılmasıyla suç dünyasının nasıl alt edilebileceği anlatılmaya çalışılacak.

  DİZİ YAYINLANMA SAATİNDE HASSAS TAVIR - Burada kaba kuvvetin değil, bilimin problem çözücü gücüne vurgu yapılacak. Ocak ayı sonunda TRT 1′de yayınlanacak dizi için laboratuvar ve morg gerçekle birebir boyutlarda sette kuruldu. Ayrıca dizideki olayların çözümünde “adli animasyon” tekniği de kullanılacak. Adli animasyonla kurşunun vücut içinde nasıl yol aldığı ve yaraların hangi organlara zarar vererek ölümün nasıl gerçekleştiği de seyircilere anlatılacak. Dizi, çocukların televizyon izlemediği saatlerde yayınlanacak.

  Daha önce Kutsal Damacana filmini çeken Kamil Aydın’ın yönetmenliğini üstlendiği dizinin başrollerinde Demir Karahan, İbrahim Çelikkol ve Nefise Karatay yer alıyor. Demir Karahan, ekibe başkanlık eden adli tıp profesörünü, İbrahim Çelikkol bir adli tıp doçentini, Nefise Karatay da adli psikolog rollerindeler. Dizinin yapımcılığını ise Ercan ve Gülümsün Saatçi üstleniyor.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  Son düzenleme: 1 Şub 2009