Maşukiye De Ne Yapılır

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Elfida tarafından 7 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. Maşukiyede neler yapılır
  Maşukiyede nerelere gidilir

  maşukiye'de enteresan yerlere gelince. sonbahar gelince yaprakların sararmasını, teker teker yerlere dökülüşünü izlemek diliyorsanız, istanbul'a çok yakın olan maşukiye tam size göre. yemyeşil sık bitki dokusunun içerisine girdiğinizde kendinizi kaybedebilirsiniz. buraya gittiğinizde yapacağınız en iyi şey alabalık vadisinin yukarılarına doğru tırmanmak. tırmanmak dedikse derhal çekinmeyin. lokantaların bittiği yerde toprak yol sizi tırmanmak istediğiniz yere kadar çıkarıyor. yanınızda çocuğunuz varsa da fark etmez. yavaş yavaş tırmanmaya başlıyorsunuz.


  etrafınıza göz gezdirmeyi ihmal etmeyin. çünkü birbirlerinden enteresan yeşil dokunun içerisinde kestane, meşe, gibi ulu ağaçları görebilirsiniz. yolun başında sizi güzel bir sürpriz de bekliyor. dağlardan gelen sulardan oluşturulan şelale yazın etrafına gelenleri serinletiyor. kışın da yağan yağışların etkisiyle daha coşarak sizleri karşılıyor. daha da tırmanmak arzu ederseniz suyun ana toplandığı yere çıkabilirsiniz. burası lokantaların bulunduğu yerden yarım saatlik mesafede bulunuyor. ısteyen burada dinlenip yola devam edebilir. isteyen de dönüşe geçebilir.


  bir başka yürüyüş rotası ise, kartepe yolu. aracınızla, alabalık vadisine girmeden sol taraftan kartepe yoluna girerseniz, istediğiniz yere gidebilirsiniz. yani aracınızı park ettikten sonra. gerçi, aracınızla zirveye kadar da çıkabilirsiniz.
   


Similar Threads: Maşukiye Yapılır
Forum Başlık Tarih
Bunları biliyormusunuz Maşukiye Tatil Köyü 9 Temmuz 2011
Bunları biliyormusunuz Maşukiye Gidiş 9 Temmuz 2011
Bunları biliyormusunuz Maşukiye Hakkında Bilgi 9 Temmuz 2011
Bunları biliyormusunuz Maşukiye Otelleri 8 Temmuz 2011
Bunları biliyormusunuz Maşukiye Nasıl Gidilir 8 Temmuz 2011