Masaüstü Resmi ile Kişilik Analizi

'Sağlık Rehberi' forumunda Wish tarafından 4 May 2010 tarihinde açılan konu

 1. Masaüstünüze göre Kişilik

  Yapılan bir araştırmaya göre masaüstü resminiz veya simgelerinizin dizilişi ile kişilik analizi yapılabiliyormuş. İnsanların ilk etapta kişiliğini yansıtacak şekilde masaüstü duvar kağıdı seçerken ilerleyen zamanlarda bunu bilinçli olarak yaptıklarıda bilimsel olarak kanıtlanmış. Bakalım hangi tarzlar hangi kişiliği yansıtıyormu.

  Ekranın her tarafına dağılmış simgeler: Düzensiz ve dikkati dağınık bir insanla karşı karşıyasınız.

  Her iki yanda simgeler: Denge ve oran meraklısı, karmaşık durumlarda dengeli kalma çabası. Dağınıklığı sevmeyen düzenli kişi.

  Masaüstünde yukarıdan aşağıya simge satırları: Her şeyi yönetme iddiasında, biraz düzensizliğe eğilimli olmakla birlikte kontrol meraklısı.

  Duvarkağıdı olarak fotoğraflar: Bu yaklaşım birey için temel önceliklerin neler olduğunu gösterir. Bazen bir ebeveyn fotoğraf olarak çocuklarının resmini kullanırken görürüz. Bazen de bir gezgin kendi egzotik gezi fotoğraflarını masaüstü arka planına yerleştirir. Arkadaş fotoğrafları kişinin ne kadar popüler olduğunu yansıtmak için kullanılan bir araçtır.

  Düz mavi duvarkağıdı: Genelde kendi yaşamının özel kalmasını isteyen bireylerin seçimidir.

  Duvar kağıdında muzaffer tema: Geçmiş başarıları yansıtan resimlerle süslü masaüstleri doğal olarak ego'lara vurgu yapar. Arkadaşlarınızın “şişkin egonuz nedeniyle sizi suçlamasını istemiyorsanız bu tür duvar kağıtlarından uzak durmanız tavsiye olunur.
   
 2. Cevap: Masaüstü Resmi ile Kişilik Analizi

  Doğru (: