Mart 2011 Başak Burcu Yorumları

'Kadınların Dünyası' forumunda YAREN tarafından 24 Şubat 2011 tarihinde açılan konu


 1. 2011 Mart Ayı Başak Burcu Yorumları
  Başak Burcu Mart 2011 Burç Analizi
  Başak Burcu Mart Ayı Burç Falı


  Başak Burcu Mart 2011 de Neler Bekliyor

  9 Mart-15 Mart 2011 tarihleri arasında aşk hayatınızla alakalı konularda kendinizi ifade gücünüz bakımından duruma baktığımızda ilişki evinizde seyrini sürdüren Güneş gezegeninin Balık burcu enerjisi önem taşıyor. Bu enerji geçtiğimiz aydan beri sizi etkisi altına almış durumda. Bu durumun yansımaları altında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, partnerinizle olan ilişkinizin niteliği üstünde düşünmektir. Yani siz ileriye yönelik ciddi bir beraberlik mi düşünüyorsunuz yoksa bu ilişkide sevgi ve güven faktörü en başından beri tartışılır bir durum mu? Evli olanlar da aynı şekilde eşleriyle aralarındaki ilişkinin durumunu net olarak gözlemlemeleri gerekiyor. Bu tam olarak tespit edildiği zaman, karşıt evinizde meydana gelecek bu enerjinin tesirlerine göre davranmak gayet mümkün.

  Öncelikle Güneş astrolojik olarak kişisel canlılığımız ve bilinçli isteklerimizin, kimliğinizin göstergesi. Karşıt eviniz ise partnerinizin size olan tavırları ve kimliği hakkında bize bilgi vermekte. Bu süreci mutlu ve huzurlu geçirmek istiyorsanız elbirliği yapmanız ve eşinizle anlaşmak adına, sorunları ortak bir şekilde çözümlemeye çalışmanız son derece önemli. Yani ben demek yerine biz demeyi bilmek lazım. Güneş bu tarihler arasında bize gösteriyor ki, eşiniz sevecen, cana yakın ve duyarlı bir ruh hali içinde olsa da, zaman zaman kendini acındıran, değişken davranışlar göstermeye müsait, bazen romantik bazen de istekleri olmadığında kolayca incinip küsebilir.

  Peki bir Başak nasıl davranmalı. Böyle bir durumda ince eleyip sık dokumaya devam eder, eşini eleştirmeye kalkar veya yeni başlayan bir ilişkide karşısındaki insana bu tarz yanaşımlarda bulunursa sonuç pek olumlu olmayacak. Yapılması gereken ona duyduğunuz sevgi ve ilgiye göre esneklik göstermek ve onu olduğu haliyle kabul etmek. Yani bu dönemde birlikte olduğunuz kişiyi değiştirmek için uğraşmak kesinlikle sonuç vermez. Onunla konuşmaya çalışmak, üzüldüğünüz noktaları paylaşmak, beklentilerinizi açıklamak, empatide bulunmak kesinlikle şart. Çünkü bu enerji nedeniyle onun size karşı, bağımlıymış gibi durması fakat bütün bunlara rağmen kendini hapsolmuş gibi hissetmesi de mümkün. Yargılamadan birbirinizi anlamaya çalışırsanız bir ruhsal danışman gibi karşınızdaki kişiyi algılamak için destek olursanız, onun da size karşı daha nazik, elinden geleni yapmaya çalıştığını farkedebilirsiniz. Bütün bunlara dikkat etmeniz, karşıt burcunuzda ilerleyen Güneşin yarattığı fiziksel cansızlığın üstünüzden azalmasını ve sevdiğinizle ortak bir noktada mantıklı insanlar gibi anlaşmanızı sağlayabilir. 4 Mart tarihleri arasında çalışma hayatınızla alakalı konularda etkili olacak Mars Kova burcundaki seyri önem taşıyor.

  Çalışma hayatınızla alakalı konularda titiz bir şekilde yapmanız gerektiği halde kimi zaman hızlılık ve heyecan bazen kendi bireyliğinizi ortaya koymada aşırıya kaçma, özgür çalışma arzunuzu ve üzerinizde denetim uygulanmasından hoşlanmadığınızı gösterebilir. Belli bir amacınız varsa bunu disiplinli bir şekilde çalışarak gerçekleştirmek gerekir. Oysaki Mars gezegeninin Kova burcundaki seyri, inatlaşmalarda bulunabileceğinizin ifadesidir. Bunun nedeni iş hayatınızdaki belirsizlikler olabilir. Yani iş ortamınız veya iş durumunuzda netlik olmadığı için doğal olarak bu tepkiyi verebilirsiniz. Bazılarınız ise, daha hızlı ve çabuk bir şekilde çalışmayı ve yaratıcı yönlerini ortaya çıkarmak adına mücadele etmeyi tercih edebilirler.

  Fakat şu var ki, her zamankinden daha farklı bir tutum gösterdiğinizi söyleyebiliriz. Enerjilerinizi kullanırken rutin iş hayatının kendi içindeki yoğunluğuna uymakta zorlanmanız mümkündür. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde ise, tarafsız yaklaşımlar göstermeniz akıllıcadır. Yani ne olursa olsun söyleyecekleriniz eğer durumunuzu zora sokacaksa mantıklı düşünerek hareket etmek en faydalı yoldur. Çevrenizle olan bağınızı güçlü tutmaya çalışmanız son derece önemlidir. Sizin fikirlerinize uymasa dahi, eğer karşınızdaki kişiyle bir arada çalışıyorsanız belli bir esneklikte düşünmeye çalışmanız faydalıdır. Bu enerjileri doğru bir biçimde kullanmanın yolu, diyaloglarınızı güçlü tutmak, iş sorunlarınızı ılımlı bir yaklaşım içinde çözmeye çalışmak, pratik olmaktır. Astrolojik açıdan gerek Merkür ve gerekse Mars gezegenleri iş hayatının içindeki iletişim ve aktivitelerde öne geçmeniz adına en gerekli kuvvetlerdir. Fakat yanlış şekilde kullanıldığında hem huzursuzluklara hem de agresif tepkilere neden olabilirler. Ay ortasına kadar devam edecek bu iki enerjiyi değerlendirirken, bulunduğunuz alanda veya çalışma ortamınızda ne kendinizden fedakarlık edecek kadar özveride bulunun ne de özgürlüğünüzün sınırlarını işyeri ortamının düzeniyle bağdaşmayacak şekilde genişletin. Gerçekçi tespitlerde bulunmanız en doğrusudur.

  16 Mart - 22 Mart 2011 tarihleri arasında, başkaları destekli gelir evinizde geri harekete başlayacak Venüs gezegeni neredeyse tüm Mart ayı boyunca etkisini sürdüreceğe benziyor. Venüs her ne kadar sevgi alışverişinin astrolojik temsilcisi olsa da, geçtiği yaşam alanına göre kimi zaman direkt olarak parasal konularda tesirli olabilir. İşte bu seyri de sizler açısından Mart ayı boyunca bu anlama gelmekte. Geri hareket zamanları genel anlamıyla bir konuda tekrar düşünmek, hesaplamak, incelemede bulunmak, eksikleri saptamak, yapılacakları planlamak açısından etkilidir. Fakat yenilik anlamında bir uygulamada bulunmak yanlıştır. Şimdi sizler bu tarihler aralığında parasal açıdan kimlerle ortak ilişkiniz var, bu kişiler nedeniyle sorunlarınız var mı bütün bunları bir gözden geçirmenizde faydalı olur.

  Fakat bunu yaparken ılımlı hareket etmeyi ihmal etmeyin. Maddi sıkıntılarınız için banka kredisi almayı düşünüyorsanız, özellikle bu tarihler arasında son derece dikkatli olun. Hızlı ve dürtüsel kararlar almamaya çalışın. Ben merkezci düşünmeden önce hesabınızı mutlaka iyi yapın. Eğer herşey ayarlı ve planlanmışsa ve gücünüz bir borcun altına girmeye müsaitse, herhangi bir sorun oluştuğunda acil bir yedek planınız varsa, kredi talebinde bulunmanızda tabi ki sakınca yoktur. Ayrıca aileniz veya başkalarından bu dönemde maddi destek göremediğinizde veya tam tersine sizi zor durumda bıraktıklarında çatışmaya girmek yerine içinde bulunduğunuz durumu dürüst bir şekilde paylaşmanız yararlı olabilir. Son söz olarak şunu söyleyeyim ki, bu dönemde lütfen hesapsız işler yapmayınız. Kaynak arayışlarında dikkatli olunuz. Eşiniz, aileniz veya size destek olan kişilerle iyi geçininiz. Size destek olmaları için kimseye baskıda bulunmayınız. Sakin ve kontrollü bir şekilde hesabınızı yapınız.

  susan miller​