maNga Eurovision 2010 Türkiye Temsilcimiz

'Medya Bölümü' forumunda Ezlem tarafından 8 Ocak 2010 tarihinde açılan konu


 1. maNga Eurovision 2010 Türkiye Temsilcimiz
  [​IMG]

  Eurovision’a maNga gidiyor. Grup; Ferman Akgül, Özgür Can Öney, Yağmur Sarıgül, Efe Yılmaz ve Cem Bahtiyar‘dan oluşuyor.
  TRT, Türkiye’yi bu yıl Norveç’te düzenlenecek Eurovision’da temsil edecek grubu belirledi. Geçen yıl MTV’nin Avrupa’nın “en iyi sanatçısı” seçilen maNga Oslo biletini aldı.


  Bu yıl Norveç’in başkenti Oslo’da düzenlenecek olan 55. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek olan grup sonunda belli oldu. Mayıs ayında düzenlenecek olan yarışmada Türkiye’yi rock grubu maNga temsil edecek. Geçen yıl MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde Avrupa’nın En İyi Sanatçısı seçilen 5 kişilik grup Ferman Akgül’ün solistliğinde Özgür Can Öney, Yağmur Sarıgül, Efe Yılmaz ve Cem Bahtiyar’dan oluşuyor. Geçen yıl Hadise‘nin “Düm Tek Tek” şarkısıyla Türkiye’yi temsil ettiği yarışmada, yaşanan kıyafet tartışması ve yaşanan aksaklıklar nedeniyle TRT, özellikle bu yıl Eurovision’a bir erkek solist göndermeye karar verdi.
  Bu kararı verirken Avrupa’daki trendleri de göz önüne alan TRT, maNga’nın yurtdışından aldığı ödülü ve ardından Türkiye’ye dönüşlerinde havalimanında yaptığı “Eurovision teklifi gelirse ülkemizi seve seve temsil ederiz” açıklamasının kararlarında etkili olduğunu açıkladı. Bu yıl geçen yıllara göre şarkı ve şarkıcı seçimi geciken Eurovision’la ilgili ince eleyip sık dokuyan TRT, internet üzerinden yaptığı anketten de fikir sahibi oldu ve kararını halkın fikri doğrultusunda verdi. TRT ile maNga ön görüşmede de karşılıklı anlaştı. Önümüzdeki günlerde yarışma ile ilgili taraflar anlaşma yapacak.

  Alıntı
    2. Cevap: maNga Eurovision 2010 Türkiye Temsilcimiz

  Hadi bakalım hayırlı olsun...İnşallah güzel hareketli bir parça olur...
    3. Cevap: maNga Eurovision 2010 Türkiye Temsilcimiz

  Manga yı çok severim şarkıları dile dolanan rock tarzında olması çok hoş.Ayrıca şarkılarındaki hüzünlü sözler ayrı bir tat katıyor.İngilizce şarkı söylerlerse ne olur bilmiyorum.Bence yabancı dil şarkılarında anlam kopuklugu bol oluyor çünkü onlar için kelime anlamı degil müzigin ritmi önemli diye duymuştum bi yerde.Umarım iyi bir sonuc ile Türkiye'ye dönerler.

  Başarılar manga ....

    4. Cevap: maNga Eurovision 2010 Türkiye Temsilcimiz

  Beni bir keşfetseler resmen ambargo koyarız eurosviyona:)
    5. Cevap: maNga Eurovision 2010 Türkiye Temsilcimiz

  Hangi şarkıyla katılcaklarmış acaba biliyormusunuz ?