Maldiv Adaları Balayı

'Kadınların Dünyası' forumunda Wish tarafından 2 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. Maldivlerde Balayı
  Balayı Maldiv Adaları

  [​IMG]

  Marco Polo'nun "Hint Okyanusu'nun Çiçeği" olarak adlandırdığı; Sri Lanka'nın güneyinde bulunan Asya'nın en küçük bağımsız ülkesi Maldiv Cumhuriyeti, Hint Okyanusu'nun ortasına serpiştirilen, bini aşkın mercan adalar topluluğu...

  Sayıları 1190'ı bulan mercan adaların 26'sı doğal atolden, her bir atol de yüze yakın küçük mercan adasından oluşuyor. Hayalleri süsleyen bir coğrafyada bulunan ve muhteşem güzellikleri ile bilinen bu adacıkların sadece 200'ünde insan yaşıyor. Bunlardan 74'ü de otel işletmesi olarak turizme açık. Çiftlerin hayalini süsleyen ve özel bir çekim alanı yaratan Maldiv Adaları kristal suları, göz alabildiğine uzanan kumsalı, pudra inceliğindeki beyaz kumu, deniz üzerindeki bungalowları, palmiye ağaçlarının arasına kurulan hamakları ile 'Son Cennet' olarak anılmayı fazlasıyla hak ediyor.

  Uçağınız, adaların başkenti olan Male'ye ulaştığında denizin ortasına iniş yapacakmışsınız gibi bir hisse kapılacaksınız. Etrafı turkuaz lagünlerle çevrili, palmiye kaplı adaların büyüsü tüm yorgunluğunuzu alacak. Male Havalimanı'ndan sonra 15 kişilik deniz uçaklarıyla yapacağınız yarım saatlik uçuş ile balayınızı geçireceğiniz adanıza ulaşacaksınız. Özel olarak hazırlanan odanızda tropikal meyvelerle dolu bir sepet ve bir şişe köpüklü şarap sizi bekliyor olacak.

  Romantik Akşam Yemegi

  Maldiv Adaları'nın benzersiz beyaz kumlarının turkuaz sularla buluştuğu kumsalda, denizin üzerindeki kum adacıkları üzerinde hazırlanacak akşam yemeğiniz birbirinden güzel balayı anılarınız arasında özel bir yer alacak. Okyanusun ortasındaki kum adacığı üzerinde, günbatımına karşı şarap içme fırsatını sadece burada bulacaksınız.

  ilk Kahvaltı

  Odanızın terasında, Maldiv Adaları'nın büyüleyici okyanus manzarası eşliğinde alacağınız ilk kahvaltınız özel garsonunuz tarafından odanıza servis edilecek.

  SPA'da Egzotik Masaj

  Rüya alemindeki günleriniz, eşiniz ile beraber alacağınız özel vücut masajı ile devam edecek. Profesyonel ellerin 1 saatlik masajı, özellikle su üzerindeki SPA merkezinde iseniz, sizlere hayal gibi dakikalar vaat ediyor.

  Robinson Cruiso Adası'nda Başbaşa Bir Gün

  Sizi ve eşinizi çok tatlı bir sürpriz bekliyor! Sizden başka hiç kimsenin bulunmadığı yakındaki bir adada baş başa bir gün geçireceksiniz. Eşiniz ve sizin için detaylı hazırlanmış bir piknik sepeti ile adaya bırakılacaksınız. Öğleden sonra ise istediğiniz bir saatte sizi geri getirecekler. Cennetin tadını çıkarın...

  Dalış tutkunlarının bir numaralı seçimi olan Maldiv Adaları, mükemmel iklimi ve nefes kesen su altı manzaraları ile sonsuz sayıda dalış opsiyonu sunuyor. Hemen her tesisinde dalış okullarının bulunduğu Maldiv Adaları, dalış tutkunlarının yanı sıra yeni başlamak isteyenler için ideal. Denizin dibini görmek için denize girmenize bile gerek yokken snorkelle birkaç metrede dalış yaptığınızda neler görebileceğinizi varın siz düşünün !

  Maldiv Adaları Balayı Otelleri


  "Anantara Maldives Resort, Angsana Resort & Spa, Bandos Island Resort, Banyantree Maldives, Baros Island, Coco Palm Resort, Cocoa Island Resort, Conrad Hilton Maldives Resort, Diva Resort and Spa, Four Seasons Kuda Huraa Resort, Four Seasons Landaa Giraavaru Resort, Fullmoon Maldives Resort, Holiday Island Resort, Hudhuranfushi Resort, Hulhule Island Hotel Male, Huvafenfushi Resort, Island Hideaway Resort, Komandoo Beach Resort, Kuramathi Beach Resort and Spa, Kuramathi Blue Lagoon, Kuredu Island Resort, Kurumba Maldives Resort, Laguna Beach Resort, Meeru Island Resort, Mirihi Island Resort, Naladhu Resort, One and Only Kanuhura Resort, One and Only Reethi Resort, Palm Beach Resort, Paradise Island Resort and Spa, Royal Island Resort, Soneva Gili Resort, Soneva Fushi Resort, Sun Island Resort, Taj Coral Reef Resort, Taj Exotica Resort, The Beach House Manafaru Resort, W Retreat Resort"