Makyajsız Nasıl Güzelleşilir

'Kişisel Bakım' forumunda Burcu tarafından 5 Ağu 2014 tarihinde açılan konu

 1. Makyajsız nasıl güzelleşilir konusu oldukça geniş kapsamlı ve görecelidir. Televizyonda gördüğünüz pek çok ünlü ismin makyajsız hallerini gördüğünüz zaman hayal kırıklığı yaşarsınız. Makyaj ile taş bebek gibi görünen pek çok isim sabah uyandığında zombi gibi görünebiliyor. :)

  Tabi bu herkes için geçerli bir kural değildir. Pekçok bayan makyaj yapmadan da güzel görünmeyi başarabiliyor. Bu işin sırrı bakımlı olmaktan geçiyor.

  Sabah kalkınca yüzünüzü bol su ile yıkayıp aynanın karşısından ayrılmadan günlük bakımlarınızı yapmanız gün içinde kendinizi güzel hissetmenizi sağlayacaktır. Diş temizliği, cilt temizliği sabah bakımının en önemli parçasıdır.

  Gece yatarken giydiğiniz pijamalarınızdan kurtulup kendinizi hem rahat hemde güzel hissedeceğiniz kıyafetleri giyerek güne 1-0 önde başlamayı sakın ihmal etmeyin.

  Kirpiklerinize süreceğiniz bir rımel ve belki parlatıcı dahi olsa dudaklarınıza süreceğiniz bir ruj sizi daha farklı gösterecektir.

  Akşam yatmadan önce ise yine yüzünüzü cilt tipinize uygun bir sabunla sabunlayıp kuruladıktan sonra cilt nemlendiricilerinizi sürerseniz zamanın getirdiği kırışıklıklar ile günün yorgunluğuna karşı cildinizi zinde tutabilirsiniz.