Makyajsız nasıl güzel görünürüm

'Kişisel Bakım' forumunda Burcu tarafından 30 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu


 1. Her kadın güzeldir ama bakımlı kadın daha güzeldir. Bakımlı olmak sadece giyinip kuşanmak ya da makyaj yapıp süslenmekle olmaz. Günümüzde kadın ya da erkeğin sabah uyandıktan sonra ve akşam yatana kadar kendisine dikkat etmesi gerekiyor.

  Sabah uyandıktan sonra uyku miskinliğini üzerinizden atmak için ilk yapmanız gereken buz gibi suyla hem uykunuzu açmak hemde cildi canlandırmak için yüzünüzü yıkamak olmalıdır. Yüzünüzü yıkarken cilt tipinize uygun bir sabunla sabunlamanız ve hemen ardından yine cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürerek güne başlamanız gerekir.
  Dişler gülüşün ışıltısını artırır unutmayın. Mutlaka gün içerisinde dişlerinizi fırçalayın. Böylece hem nefesiniz açılacak hemde dişleriniz ışıl ışıl olacaktır.
  Saçlarınız uzun ya da kısa farketmez sabah kalktığınızda saçlarınıza mutlaka bir şekil vermenizde fayda var. Eğer hergün duş alma imkanınız varsa çok iyi olur ama böyle bir imkanınız yoksa en azından saçınızı yıkayın ve şekillendirin.
  Gelelim giyinmeye. Sabah uyanır uyanmaz pijamalarınızı çıkarın ve kendinizi en iyi nasıl hissedecekseniz öyle giyinin. Her an kapı çalabilir ya da dışarı çıkmanız gerekebilir düşüncesiyle uyandığınız zaman kendinizi iyi hissettirecek şekilde giyinin.

  Aslında güzel görünmek için süse ve makyaja gerek yoktur günlük bakımını yaptıktan sonra her kadın güzel her erkek yakışıklıdır :)
   


Similar Threads: Makyajsız nasıl
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Makyajsız Nasıl Güzelleşilir 5 Ağustos 2014
Kişisel Bakım Makyajsız Güzel Olmanın Püf Noktaları 30 Aralık 2012
Kişisel Bakım Makyajsız güzel görünmenin yolları 30 Aralık 2012
Kişisel Bakım Makyajsız Parlak Ciltler 10 Ekim 2011
Kişisel Bakım Kadının günlük bakımı nasıl olmalı 5 Haziran 2016