Makyajsız güzel görünmenin yolları

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 30 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. Makyajsız güzel görünmenin yolları neler  En güzel noktanızı öne çıkarın!

  Doğal güzelliklerinizi öne çıkarmak makyajsız güzel görünmede sizi bir adım öteye taşıyacaktır. Örneğin kalın ve biçimli kaşlara sahipseniz onlara daha fazla özen göstererek, yani hiçbir zaman şekli bozulmuş kaşlarla dolaşmayarak makyajsız da gayet dikkat çekici olabilirsiniz.

  [​IMG]

  Kendinize güvenin!

  Makyaj bir şeyleri gizlemek için değil tamamen zevk için yapılmalıdır. Makyaj yapmadan berbat görüneceğinizi düşünüyorsanız bu güven eksikliği kendini bir şekilde mutlaka belli edecektir. İlk başta kendiniz makyajsız da güzel olduğunuza inanmalısınız, böylece diğerlerine de aynı enerjiyi geçireceğinizden onlar da öyle düşünecektir.

  Gülümseyin!

  Kocaman bir gülümsemenin üstesinden gelemeyeceği şey yoktur. İnsanlar yüzünüzdeki minik kusurlardan daha çok gülümsemenize dikkat edeceklerdir. Madem doğallıktan bahsediyoruz, elbette gülüşümüz de doğal olmalı ve içten gelmeli.

  Cildinizi temizlemeyi ihmal etmeyin!

  Makyajsız güzel görünmede ilk adım cilt temizliğine önem vermekten geçiyor. Sadece makyajsız olacaksanız değil, makyaj yapacaksanız da cildi temizleyerek mutlaka makyaja hazırlamak gerekiyor. Aradığınız şey doğal güzellikse cildinizi düzenli olarak temizleyerek daha taze ve canlı görünmesine katkı sağlayabilirsiniz.

  Beslenmenize özen gösterin!

  Cildimizin makyajsız güzel gözükmesi için hem içten hem de dıştan iyi bir bakıma ihtiyacı vardır. Yediklerimiz, içtiklerimiz cilt sağlımızı doğrudan etkiler. Bununla ilgili detaylı bilgi almak için Mükemmel cilt için beslenme konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

  Aynı zamanda düzenli uykunun da cilt sağlığımız üzerindeki etkisinin büyük olduğunu hatırlatmakta fayda var.