Makyajsız da güzel olabilirsiniz

'Kadınca' forumunda Belinay tarafından 6 Ara 2008 tarihinde açılan konu
 1. Makyajsız da güzel olabilirsiniz

  Çok hafif makyaj ya da ‘hiç makyaj ’ ile nasıl iyi görünürüm?” diyorsanız, bu önerilere kulak verin! Cildin pul pul olmaması için cildi nemlendirmek önemlidir. İyi nemlendirilmemiş bir cilde uygulanan fondöten, derideki gözeneklere hücum ettiğinden, yüzdeki kusurları ön plana çıkarır.

  Makyaj, kadınlar ın vazgeçilmezi… Birçok erkek tarafından kadınlar ın ’savaş boyaları’ olarak algılansa da, yalnızca ‘boyanmaktan’ ibaret bir uygulama değildir aslında. Sağlıklı görünmek isteyen, ancak sorunlu cildi olan kadınlar ve genç kızlar, bazı küçük ‘hilelerle’ hem makyajlı gibi görünmez, hem de istediği sonuca ulaşır. İşte örnek öneriler…

  Pul pul dökülen dudaklar: Tüm vucüdumuz gibi dudaklarımız da deri değiştirir. Arada bir diş fırçasıyla nazikçe fırçalayabilirsiniz, ya da bir tülbent yardımıyla vazelinle masaj yapabilirsiniz.

  Aydınlatıcı kullanın: Daha parlak ve aydınlık bir cilt istiyorsanız, aydınlatıcı kremleri tek ya da fondöten ile karıştırarak kullanın. Ama aşırıya kaçmayın.  Yara izlerini saklayın: Yüzünüzde yara izi yada leke varsa mat bir fondötenle kapatın. İzler derinse koyu renkli fondötenleri kullanmayın. Renkli fondöten veya kapatıcı, sorunlu bölge için ideal olacaktır.

  Kaşlarınızı düzeltin: İyi şekillendirilmiş kaşlar, parlak ve anlamlı bakışlar kazandırır. Çok kalın olması, gözlerin daha küçük ve çökük görünmesine neden olurken; çok ince alınmış kaşlar olduğunuzdan yaşlı gösterir. Parlaması için, kaş diplerine ten renginizden 1-2 ton açık aydınlatıcı uygulayın.

  Pudra kullanımı: Cildinizde yağlanmadan oluşan parlamayı, yarı saydam bir pudra yardımıyla giderin. Uygulamayı küçük başlı fırçayla yuvarlaklar çizerek yapın.

  Kirpikler: Kirpiklerin en dibinde, gözle görülmesi zor bir şekilde koyu renkli eye liner çekin. Daha belirgin ve parlak bakacaksınız.
   
 2. Pul pul dökülen dudaklar: Tüm vucüdumuz gibi dudaklarımız da deri değiştirir. Arada bir diş fırçasıyla nazikçe fırçalayabilirsiniz, ya da bir tülbent yardımıyla vazelinle masaj yapabilirsiniz.

  Ben genelde zımparalıyorum. Tavsiye ederim.:f40:

  Teşekkürler Belinay.
   
 3. emeğine sağlık belinaycım
   
 4. Teşekkürler Sultanımmm..:f40: Ben diş fırçasıyla fırçalamayı tercih ederim.. Sen zımparalamaya devam et Lordumm..:f106:
   
 5. makyajsız da güzel olabilirsiniz derken bile
  bir sürü makyaj mazlemesi kullanıyorsunuz bunu anlamadım
  ben de sandım doğal hali ile

  bence en güzeli makyaj tükürükle yapılan makyajdır :f106:

  parmağınızı ıslatır kaşlarınıza biçim verir pullanmaları giderebilrisiniz:f106:
   
 6. teşekkürler belinay dikkate alırım :f40:
   
 7. Güzel paylaşım ihtiyacı olanlar mutlaka faydalansın