Makyajla Uyumanın Zararları

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 13 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu


 1. Makyajla Uyumanın Zararları Neler  Birçok kadının yaptığı cilt için oldukça zararlı bir ihmalkarlık diyelim makyaj temizlemeden yatılması makyajlı bir şekilde uyunması.Cildinize ne kadar iyi bakarsanız cildinize iyi bakmanın yararlarını hem bugün hem de ilerideki günlerde ve yaşlarınızda göreceksiniz.


  Siz siz olun uyumadan önce mutlaka yüzünüzdeki makyajı temizlemeyi unutmayın.Uyumadan önce makyajınızı temizlemek cilt bakımının en önemli adımlarından biri olduğunu unutmayın.Uyumadan önce makyajınızı temizlemeyi bir kez alışkanlık haline getirmelisiniz.

  Gözlerinizdeki makyajla bilhassa rimelle uyumak kırık kirpiklere neden olacaktır.Yüzünüzdeki makyajı temizlemeden uyuduğunuzda cildiniz nefes alamaz ve gözenekleri tıkanır ve bu durum sivilcelere davetiye çıkartır.

  Fondoten ya da rimeliniz yastık kılıfınıza bulaştığında temizlemek bir hayli güç olacaktır.Uyumadan önce yüzünüzü yıkamak sadece makyajınızı temizlemenizi değil, cildiniz üzerindeki cilt yağı, mikrop ve bakterilerden de arınmanızı sağlar. Gün içinde cildinize bulaşan bakterileri yatmadan önce temizlememeniz sivilcelere ya da uçuklara neden olabilir.Hemen hemen hepimiz ışıldayan ve genç görünümlü bir cilde sahip olmak için uğraşıyoruz. Makyajla uyumak cildinizin kurumasına ve matlaşmasına neden olur. Cildinizi kaplayan makyaj, gece boyunca cildin kendisini yenilemesini zorlaştırır.Daha önce makyajla uyuduysanız, özellikle ağır bir makyajın yüzünüze nasıl dağıldığını ve temizlemenin ne kadar zor olduğunu sizler daha iyi biliyor olmalısınız.En azından herkadın mutlaka bir defada olsa makyajını temizlemedne uyuya kalmışdır.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/makyajlauyumaninzaralri-27771.jpg]makyajlauyumaninzaralri-27771[/IMGALT]
   


Similar Threads: Makyajla Uyumanın
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Makyajla İlgili Pratik Bilgiler 23 Şubat 2014
Kişisel Bakım Küçük gözler makyajla nasıl iri gösterilir? 14 Ocak 2012
Kişisel Bakım 2012 Yeni Sezon Makyajları 5 Ağustos 2011
Kişisel Bakım Burçların Makyajla Olan İlişkisi 19 Ocak 2011
Kişisel Bakım Hazır Göz Makyajları 21 Eylül 2008