Makyajınızla genç görünün

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 18 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. Makyajınızla genç görünün
  Makyajınızla genç görünmenin Yolları
  Makyajınızla genç görünmek istermisiniz?
  [​IMG]
  Makyaj kadınların vazgeçilmezidir ve kadınlara çok yakışıyor. Fakat bazı kadınlar makyajı abartıyor farkında olmadan daha kötü bir görünüm elde ediyorlar maalesef. Bence herkes kendi yasına ve yüz biçimine, ten ve sac rengine göre makyaj yapmalı. İşte yapacağınız makyajla daha genç görünmenin ipuçları…

  Göz makyajı, dudaklar, kaşlar ve ten uyumu makyajda birbirine bağlantılıdır. Sonuçta yüzümüzde hepsi bir bütün. Her bölgeye uygulanacak makyaj farklı olsa da uyumu yakalamak çok önemli. Bu yazımızda da daha genç gösteren makyaj önerileri olacak kısaca.

  Pembe ve şeftali tonlarındaki allıklar, yüzünüzün daha genç görünmesini sağlar. Aynanın karşısına geçip gülümseyin ve öne çıkan yanaklarınıza allık sürün.

  Belirgin kaşlar yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkaracak ve dikkatleri gözlerinize toplayacaktır. Kaşlarınızdaki boşlukları; kaş renginize uygun bir far ya da kalemle kapatın. Kuru ve temiz fırçasıyla kaşlarınızı tarayıp şekil verin.

  Gözlerinizin daha canlı görünmesi için açık renklerin enerji veren gücünden faydalanın. Beyaz, tozpembe, bej, fildişi gibi açık renk göz farlarını tercih edin. Kahverengi, siyah gibi koyu tonlardan uzak durun çünkü sizi yorgun gösterir.

  Dudaklarınızın şeklini belirlemek, ince dudakları daha dolgun göstermek için mutlaka dudak kalemi kullanın. Ten ve dudak renginize uygun bir kalemle dudaklarınızı çerçeveleyin. Dudaklarınıza pudra sürüp, ruju üzerine uygulayın.

  Cildinizdeki renk farklılıklarını gizlemek için likit formdaki fondötenleri tercih edin. Sıkılaştırıcı özellikli fondötenlerle cildinizin daha gergin görünmesini sağlayabilirsiniz.