Makyajda Yüz Gölgelenmesi Nasıl Yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 25 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

 1. Makyaj yaparken gölge nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız bu konuyla ilgili aşağıdaki yazımızı dikkatlice okuyun bayanlar.

  [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/makyaj-golgelendirme-46192.jpg]makyaj-golgelendirme-46192[/IMGALT]

  Günümüzde Özellikle göz farlarından göz kalemlerine kadar neredeyse tüm ürünlerde geniş renk yakalamak mümkün . Tüm bu makyaj malzemeleri için de farlar, bize sonsuz olasılık sunmaktalar. Renklerin ve malzemenin niteliği sürme şekline göre, bin bir çeşit anlam oluşturabilmeniz mümkün olur.

  Gözlerinizi öne çıkartmak istediğiniz zaman yapmanız gereken şey açık renkleri kullanmak olmalıdır. Daha sonra koyu tonlarla çerçeveleme yapabilirsiniz.Tam tersi, yoğun renkler bir bölgeyi arkada göstermeye yardımcı olur.

  Gözlerinizin şeklini belirginleştirmek için eye-liner vazgeçilmez bir makyaj ürünüdür.Tabi eyeliner kullanmayı sürmeyi bilmeniz gerekmektedir. Doğal bir görünüm için, doğal renklerde hafif , ince bir çizgi çekebilir ya da yoğun siyah bir göz kalemiyle çarpıcı bir etki oluşturabilirsiniz.

  Gölge yapmak için, öncelikle bir far fırçası kullanmalısınız.Tüm göz kapağınızın üzerine bu alanı aydınlatmak ve üzerine süreceğiniz renge pürüzsüz bir zemin hazırlamak için, açık renk bir far sürdükten sonra göz kapağınızın oyuğu üzerine orta-koyu bir renk daha sürün.Gözlerinizin dış köşesinden başlayarak içe doğru hareket edin. Burun kısmına yaklaştıkça renk tonunu hafifletin.Üst kirpik dibi boyunca açılı bir fırçayla orta koyulukta bir renk uygulayın. Rengi dış köşelerde yoğunlaştırın, sonra hafifçe göz kapağının kıvrımına doğru çekin. Sonra da, göz kaleminizi eğik tutarak, kirpiklerinize mümkün olduğunca yakın bir çizgi çekmelisiniz.

  Alt kirpiklerinizede boyamak istiyorsanız, sert ve kalın bir çizgi yerine, yumuşak bir görünüm yakalamaya çalışmalısınız.