Makyaj yapmaya başlarken

'Kişisel Bakım' forumunda Gazel tarafından 6 Eyl 2009 tarihinde açılan konu

 1. Makyaja başlamadan önce ilk yapmanız gereken ne giyeceğinize karar vermek olmalı. Tabi saç modelide en önemli konuların başında geliyor. Topuzmu yapacaksınız, dağınık mı bırakacaksınız...

  Sırada kaşlar var derli toplu alınmış bir kaş hem yüze hemde bakışlara ayrı bir hava katıyor. Eğer kendiniz cımbız kullanabiliyorsanız hiç durmayın ama aksi halde mutlaka bir kuaföre gidin derim ben.

  Sıra geldi makyaja ilk yapmamız gereken güzel bir nemlendirici kullanmak. Bu nemlendirici yüzümüzü makyaja hazırlar.

  Eğer cildinizde saklamak istediğiniz pürüzler varsa cilt renginizden bir ton açık veya koyu fondöten kullanın. sonrasında hafif bir pudra cildinizin matlaştırır. Ayrıca makyajınızın uzun süre bozulmadan kalmasını sağlar.

  Gözaltlarınızda koyu halkalar varsa mutlaka kapatıcı kullanmanızı öneriyorum. Sonrasında ya giyeceğiniz kıyafete yada göz renginize uygun bir far ile göz kapaklarınıza renk verin. Bronz farlar ile daha derin bakışlar kazanabilir gözleriniz.

  Gözlerinizin daha belirgin görünmesini sağlamak için ise göz çevrenize (ya üste yada alta) göz kalemi çekin.

  Gelelim allık kullanımına buda en az far kadar önemli mutlaka cilt tipinize uygun bir allık seçin ve yalnızca elmacık kemiklerinize uygulayın. Daha iyi görünmesini sağlamak için ise allık fırçanızı dikkatli seçin. Bol kıllı ve büyük olması önemlidir.

  Dudaklarınızı ise yaşınıza ve kıyafetinize göre en uygun rengi seçerek boyayabilirsiniz.
   
 2. Cevap: Makyaj yapmaya başlarken

  paylaşım için tesekkürler gazel