Makyaj Yapmak.....

'Kişisel Bakım' forumunda Mirayy tarafından 23 Tem 2009 tarihinde açılan konu

 1. FONDÖTEN
  Fondöten, yüzünüze pürüzsüzlük sağlar ve onu makyaja hazırlar. Düzgün görünümlü bir ten ve makyajda başarılı bir sonuç için fondöten seçimi çok önem taşır. Kullandığınız fondötenin yapısı ve rengi cildinizin tipine ve rengine uygun olmalı; cilt renginizden daha açık bir fondöten rengi seçmek daha doğru olur. Fondötenin her zaman temiz ve nemlendirilmiş cilde uygulanması gerekir.

  -----------------------------------------------------------------------------------------
  PUDRA
  Pudra, makyajın vazgeçilmezidir. Teni matlaştırır, bütünlüğü sağlar ve fondöteni sabitler. İki türü vardır: Toz pudralar, çok ince ve hafif bir yapıya sahiptir; fondöteni matlaştırır ve şeffaf bir görünüm sağlar. Kompakt pudralar ise, taşınma ve kullanım kolaylığından dolayı daha çok tercih edilir. Makyajı sabitlemek ve gün boyu rötuş yapmak için idealdirler; toz pudralara göre daha pudralı bir sonuç verirler.

  -------------------------------------------------------------------------------------
  ALLIK
  Allık, yüze mutlu bir görünüm verir ve cilde canlılık kazandırır. Göz ve dudaklar arasındaki renk dengesini koruduğu için seçtiğiniz rengin ruj renginizle uyumuna özen gösterin.

  -------------------------------------------------------------------------------------
  RİMEL
  Rimel, bakışlarınıza yoğunluk, anlam ve güç kazandırır. Yorgun görünümü bir anda yok eder, canlılık verir. Seçtiğiniz rimelin özelliğine göre, kirpiklerinizi uzatabilir, kıvırabilir ya da onlara hacim kazandırabilirsiniz. Seçim sizin! Rimelinizin fırçasını düzenli olarak temizleyin. Böylelikle daha önceki kullanımlarınızdan kalmış olan artıklar kirpiklerinizin üzerinde topçuklar oluşturmaz.

  --------------------------------------------------------------------------------
  RUJ
  Makyajı tamamlayan son dokunuştur. İyi uygulanmış bir ruj yüzünüzü anında canlandıracak hatta gözlerinizin parlaklığını bile vurgulayacak güçtedir. Renk seçiminiz zevkinize, kıyafetinizin rengine ya da moda renklere göre değişse de dudaklarınızın biçimini de göz önünde bulundurmalısınız.Dudaklarınız dolgunsa, yumuşak tonlarda mat rujları tercih edin. İnce ise, koyu renkli parlak rujlar kullanın.

  -----------------------------------------------------------------------------
   
 2. Cevap: Makyaj Yapmak.....

  paylaşım için teşekkürler ;)
   
 3. Cevap: Makyaj Yapmak.....

  Benden de ufak bir ipucu cilt iyice temizlendikten sonra elimizi hafif ıslatıp fondöteni sürdüğümüzde daha doğal ve kalıcı oluyor.
   
 4. Cevap: Makyaj Yapmak.....

  :f40: ;)
   
 5. Cevap: Makyaj Yapmak.....

  fondöten çok güzel ama yüzü putur putur yapıyor o yüzden özel günler harici kullanamıyorum :mad:
   
 6. Cevap: Makyaj Yapmak.....

  Max Factor Age Renew fondöteni tavsiye ederim. Krem şeklinde olduğundan pütür pütür yapmıyor. Biraz pahalı ama kullanımı uzun süreli oluyor.
   
 7. Cevap: Makyaj Yapmak.....

  teşekkürler