Makyaj temizlemenin cilt açısından önemi

'Kadınların Dünyası' forumunda Habibe tarafından 19 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu


 1. Makyaj temizlemenin cilt açısından önemi

  [​IMG]
  Pürüzsüz ve lekesiz bir cilt istiyorsanız cildinize gereken önemi vermeniz gerekir. Cildin en büyük düşmanı olan ama hanımların vazgeçilmezi makyaj mutlaka gün sonunda temizlenmelidir. Yorgunluk, ihmal ya da önemsememe gibi nedenlerle makyajı temizlemeden yatağa girmek cildinize yaptığınız en büyük kötülüktür.

  Diyelim ki akşam geç saatte geldiğiniz davet sizi fazlasıyla yordu ve hemen yatağa girip uyumak istiyorsunuz. Tabiki tavsiye etmiyoruz ama mecbur kalınan durumlarda sabah kalkar kalkmaz yüzünüzü güzelce temizlemeniz ve toniğinizi sürmeniz gerekir.

  Unutmayın makyaj temizlemek cildinizin yaşlanmaya karşı dirençli olmasına neden olur. Bu yüzden her gün düzenli olarak yüzünüzü temizleyin.

  Eğer koyu bir göz makyajı yapıyorsanız o zaman göz makyajı temizlemek için özel üretilmiş ürünler tercih etmenizde fayda var. Ayrı ayrı pamuklara az miktarda döktüğünüz temizleyici ile birden fazla pamukla göz makyajınızı temizleyin.

  Cildinizi özel makyaj temizleme ürünleri ile temizledikten sonra ılık bir su ile yıkamayı ve ardından cilt tipinize uygun bir nemlendirici krem ile kremlemeyi sakın unutmayın.

  Yaşlılık belirtilerine erken yaşta sahip olmamak için cildinizin temizliğine oldukça önem verin. Yüz temizleme ile cildinizde oluşan bakterilerden kurtulur ve yaşlanmayı geciktirirsiniz.