Makyaj TekNikLeri Emo Makyaj Yapımı

'Kişisel Bakım' forumunda HazaN tarafından 29 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Emo Makyaj nasıl yapılır? Emo makyajı nedir?

  Son zamanlarda hızla yükselişe çıkan emo trendi makyajıylada ayrı bir tarz oluşturuyor.
  Bizim yaşımız için fazla abartılı ve farklı görünsede gençler arasında revaçta bir makyaj tarzı. Allah ailelere sabır versin :f30:
  [​IMG]
  Fondöten

  Sizin için en uygun olan rengi bulmak için güneşe çıkıp renk tonuna dışarıda bakmanız daha uygun olur. Çünkü karanlık yerlerde fondötenin rengini anlayamayabilir koyu ya da açık bir ton alabilirsiniz.

  Fondöten sürerken genelde süngerle sürülmesi tavsiye edilse de parmaklarınızı kullanarak da bu işlemi yapabilirsiniz. Böylece daha az ürün harcamış olursunuz...Ve Çekici Durmuş Olursunuz..

  Pudra

  Pudra seçimi yaparken cilt renginize uydurmaya çalışmak yerine şeffaf bir pudra kullanmayı tercih edin...yüzünü Belli Edecek ve Sıradışı göstermeyi Saglayın...Cildinizin kuru görünmesini istemiyorsanız pudra kullanmamanız tavsiye edilir. Pudrayı her zaman fondöten ve kapatıcıdan sonra kullanın.

  Allık

  Allık seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktör allığın cildiniz kızardığında ya da yandığında aldığı renkten farklı olmamasıdır... Bu genelde siyahımsı veya kırmızı tonlarıdır...Siyahımsı Bir ton ile farklı ve Çekici Olabilirsiniz..

  Göz

  Üst göz kapağınızın tamamına göz farını sürün. Gözleriniz koyu renk ise ideal far renkleriniz bej ve sedef tonlarıdır. Açık renk gözlerde her renk rahatlıkla kullanılabilir. Gri siyah ve kahverengi derin bir bakış; mavi ve yeşil tonları ise daha genç bir görünüm verir.

  Gözleriniz büyükse göz içine küçükse kirpik diplerinden kalem çekin. Pamuklu çubuk ile çizgiyi dağıtıp gölgelendirin.
  Kirpiklerinizi tarayın ve iki kat rimel sürün.

  Dudak

  Dudak kalemi kullanıyorsanız rujunuza uygun bir renkle dudaklarınızı çevreleyin.
  Fırça ile rujunuzu sürün. Dudaklarınızın tam ortasına bir parça parlatıcı ekleyin.

  Ve işte emo makyajı nasıl yapılır daha iyi anlatabilmek için hazırlanmış bir video
    2. Cevap: Makyaj TekNikLeri Emo Makyaj Yapımı

  Ya Bu Nasıl Bir Makyaj Tarzıdır:f196:..Emo Tarzı:f30::f30::f30::f30::)