Makyaj Nasıl Temizlenir,Makyaj Temizleme Yöntemleri

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 1 Ağu 2013 tarihinde açılan konu

 1. Doğru Makyaj Temizleme Yöntemleri  Biz bayanlar makyaj yaparken oldukça özenli davranırız fakat söz konusu makyaj temizlemeye geldiğinde makyaj yaparken gösterdiğimiz özeni ve dikkati cildimizdeki makyaj kalıntılarını temizlemek için göstermeyiz.


  Öncelikle cildinizi tanımalısınız cilt tipinize uygun olan temizleyicileri tercih etmelisiniz e tabiki buda yetmiyor iyi bir makyaj temizliği yapmak için mutlaka aldığınız ürünün üzrinde yazan talimatlara uymalısınız aksi taktirde istenilen sonucu alamayabilirsiniz.Makyaj temizleme toniği ve makyaj temizleme pamuklarını makyaj sonraısnd amutlaka cildinizin temizliğide kullanmalısınız.

  [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/makyaj-nasil-temizlenir-44341.jpg]makyaj-nasil-temizlenir-44341[/IMGALT]

  Doğru Makyaj Temizliği Nasıl Yapılır


  Makyajınızı temizlemek için önce alnınızdan başlayın.Alnınızı temizlemeye tam ortadan başlayın ve önce sola, sonra sağ tarafa doğru devam etmelisiniz.Sola ve sağa doğru aşağı yukarı kaydırarak alnınızın tümünü temizleyin.

  Göz makyajı temizliği oldukça hassastır göz makyajı temizliğine daha fazla özen göstermelisiniz.Göz makyajınızı temizlerken yüzük parmağınızdan yardım alabilirisniz. Bunun nedeni yüzük parmağınız diğer parmaklarınıza oranla daha yumuşak dokunuş sağlar.Yüzük parmağının baskı yoğunluğu diğer parmaklarımıza göre daha azdır.Parmağınıza doladığınız pamuğu göz kapağınızın iç kısmından dış kısmına doğru nazikçe gezdirerek göz makyajınızı temizleyin.Yüzünüzdeki makyaj kalıntılarını temizlemek için öncelikle yapmanız gereken şey parmaklarınızın daima yukarıya doğru hareket ettiğinden emin olun hep yukarıya doğru hareket ettirin.Dairesel hareketlerle yukarıya doğru cildinizdkei makyajı temizleyin.
   
Yükleniyor...