Makyaj Hileleri

'Kişisel Bakım' forumunda Alya tarafından 27 Kasım 2008 tarihinde açılan konu


 1. Makyaj hilelerini es geçmeyin!

  Gözlerinizin olduğundan daha büyük mü görünmesini istiyorsunuz? İşte size makyajla ilgili birkaç ipucu...
  • Öncelikle cildinizi size uygun temizleyici ile temizledikten sonra, cildinizi bir miktar yine cildinize uygun bir krem ile nemlendirin.

  • Cilt tipinize ve renginize uygun bir fondöteni bütün yüzünüze ve çenenizin altına doğru düzgünce yayın. Fondöteni ince bir tabaka halinde sürmeye özen gösterin, bu şekilde daha iyi sonuç elde edeceksiniz.

  • Fondötenin ardından cildi biraz aydınlatmak için gözlerin altındaki, burun kanatlarının etrafındaki, dudakların altındaki koyu kısımları, yüzünüze sürdüğünüz fondötenden iki ton daha açık renk fondötenle yapabilirsiniz. Burun kemiğinin üzerine ve elmacık kemiklerinin üst kenarlarına iyice yayılmalı ve geride sadece hafif bir parlaklık kalmalıdır.

  • Cildinizdeki kusurları bir kapatıcının yardımıyla gizleyin. Bunun için cilt lekelerine veya sivilce gibi yerlere bir miktar kapatıcı sürmeniz yeterli.

  • Eğer fondöteniniz ciltte parlama yapıyorsa matlaştırmak için bir pamuk veya kuru bir sünger parçası ile pudranın cilde yerleşmesini sağlamak için yüzünüze hafifçe bastırarak sürün ve fazlasını başka bir süngerle alın.

  • Gözlerinize farı sürerken önce tüm göz kapağına bir aplikatör yardımıyla farı sürün. istediğiniz kısımlarda rengi azaltın, artırın. Göze gölge yapmak istiyorsanız bunu bir göz kalemi ile yapabilirsiniz. Uygulayacağınız ton, göz farından daha koyu olmalıdır. Yaptığınız bu çizgiyi bir pamuklu çubuk yardımıyla hafifçe yukarıya doğru dağıtın.

  • Kirpiklerinizin daha sık görünmesi ve göz biçiminizin daha iyi fark edilmesi için göz çevresine yani kirpik diplerinize çizgi çekebilirsiniz ancak sert çizgilerden kaçının.

  • Rimel mutlaka sürün üst kirpiklerinizin rimelini, önce içten dışa doğru, daha sonra aşağıdan yukarıya doğru sürerek, kirpiklerinizin daha gür ve dik görünmesini sağlayabilirsiniz. Alt kirpikleri ise rimeli diplerden aşağıya doğru sürün. Kirpiklerinizde rimelin birikmemesine dikkat edin.

  • Kaşlar içinse bir fırça yardımıyla kaşlarınızı yukarı doğru tarayın. Kaş renginize uygun bir kalemle kaşlarınızı küçük darbelerle boyayın ve hafifçe dağıtın. Bunun için toz far da kullanabilirsiniz.

  • Yanakları renklendirirken allığınızı yanak çukuruna iyice yayın. Allığı sürdüğünüz yerde sadece bir parlaklık olmalı. Boyanın nerede başlayıp bittiğini gösteren çizgiler olmamasına dikkat edin.

  • Dudaklarınıza çekici bir görünüm verebilmek için dudak çevrenize rujunuzun bir ton koyusu olan kaleminizle çerçeve yapın. Bir ruj fırçasıyla dudaklarınızı boyayın. Bu işlemden sonra dudaklarınıza biraz pudra sürüp ikinci bir kat ruj sürün. Alt dudağınıza biraz parlatıcı sürerseniz dudaklarınız daha çekici görünür.
    2. bu bayanların işne çok yarayacaktır
    3. güzel paylaşım canım emeğine sağlık
    4. yawww adam akıllı yapın işte ne yapıyorsanız hileyle işmi yapılır.. Foyanız meydana çıkar allah korusun.. :)
    5. [​IMG]
  Kalıcı olmayan ruju dişlerine bulaşmış
  Çoğu zaman kırmızı ruju tercih eden Paris Hilton, gece ilerleyen saatlerde içkinin etkisiyle dudaklarındaki tehlikeyi unutmuş ve rujunu dişlerine bulaştırmış.


  [​IMG]
  Yüzü una bulanmış gibi
  Amerikalı ünlü aktris Kerry Washington, burnundaki fazla pudrayla yüzünü una bulaştırmış gibi görünüyor. Makyajını tazelemek isterken pudrayı fazla kaçıran Washington, aynaya bakmamanın cezasını çekiyor.


  [​IMG]
  20 yaş daha yaşlı duruyor
  Hollywood'un en güzel kadınlarından olan Jennifer Lopez yaptığı yanlış makyajla, 20 yaş daha yaşlı görünüyor. Üst üste uygulanan fondöten ve pudra, kuruyan cildini iyice germiş ve çizgileri belirginleştirmiş.


  [​IMG]
  Eski moda ve abartılı
  Çiçeği burnunda anne Christina Aguilera, hem günlük hem de gece makyajında genellikle aynı tarzı tercih ediyor. Kalınca çekilmiş siyah eyeliner ve kalemle belirginleştirilmiş dudaklarıyla ünlü şarkıcı, çok demode görünüyor.


  [​IMG]
  Bronzlaştırıcıyı fazla kaçırmış
  Güzelliği ve yeteneğiyle yapımcıların gözdesi olan ünlü aktris Scarlett Johansson'ın yüzünde bir hata olmasa da, biraz dikkatlice bakıldığında boynundaki renk farkı göze çarpıyor. Bronzlaştırıcı kremi boynunda biraz aşırıya kaçırarak süren Johansson, boynu ve yüzündeki renk uyumsuzluğundan habersiz gibi görünüyor.


  [​IMG]
  Oyuncak bebeklere benziyor
  Geçtiğımiz günlerde Paris'te bir moda çekimini için bu ağır makyajı uygulayan Spice Girls grubunun yıldızı Victoria Beckham, bu yapay görüntüsüyle güzellik uzmanları tarafından oyuncak bebeklere benzetildi. Uzmanlar Beckham'ın makyajını," Özellikle gözaltlarına uygulanan fazla kapatıcı, kırışıklıkları kapatmak yerine daha da öne çıkarmış" diye yorumladı.  siz bunları yapmayın e mi?:f106:
    6. NUrdin abi hayirdirrrr.. Makyaj uzmanı kesildin başımıza... :) :)
    7. İlgilenmiyorum makyajlaa..:f106:
    8. eski makyözlerden kim kaldı chemist bunlar benim müşterilerime yaptığım hatalar:f106:

  eee kırkından sonra ayar tutturması zor be siz de aynı hatalara düşmeyin diye uyarıyorum

  benden söylemesi ;) :
    9. Alerjik bir cildim olduğu için makyaj yapamıyorum kırkkkk yılda bir belki :( ama yinede teşekkürler
    10. Dudaklarınıza çekici bir görünüm verebilmek için dudak çevrenize rujunuzun bir ton koyusu olan kaleminizle çerçeve yapın. Bir ruj fırçasıyla dudaklarınızı boyayın. Bu işlemden sonra dudaklarınıza biraz pudra sürüp ikinci bir kat ruj sürün. Alt dudağınıza biraz parlatıcı sürerseniz dudaklarınız daha çekici görünür.

  Bunları yapmak için makyöze değil sıvacıya ihtiyaç var.
   
 11. :f30::f30: Allahımm yaaaaaaaaaaa.. Valla alemsinn Erkann..:f30::f30:
   
 12. Aysel sakın birdaha duymayayim.
  Oğuzhanın resimlerini sadece bilgisayarda görmek istemiyorsan
  hazır Alya tüyoları vermişken değerlendirmelisin.
  Hele tanışmaya gittiğimizde.:f40:
   
 13. Yaw ne ihtiyacım varmış makyajaa.. Alla allaa.. Böyle beğensinn..:f20: Hem tanışmaya gitmemize çooooooook var.. O zaman bakarız..:f106: