Makyaj Hataları

'Kişisel Bakım' forumunda Wish tarafından 9 Ağu 2010 tarihinde açılan konu

 1. En Çok Yapılan Makyaj Hataları
  Makyaj Hataları ve Çözümleri
  Sık Yapılan Makyaj Hataları

  [​IMG]

  Görünümünüze leke düşüren, yapmamanız gereken makyaj hataları! Basit toparlayıcı ipuçlarını kullanarak bu tür hatalardan uzak durabilirsiniz.

  Eyelinerınız gözlerinizi küçük gösteriyor

  Hata: Eyelinerı hem üst, hem de alt kripik diplerinize kalın bir şekilde sürdünüz.

  Çaresi: Göz makyajında üst kirpik diplerinize odaklanırsanız, istediğiniz iri göz etkisini elde edebilirsiniz. Kalemi ya da eyelinerı içten dışa doğru belirgin bir çizgi halinde çekin. Alt kirpik diplerini boyarken kalemi fazla bastırmayın ve sert çizgileri pamuk ya da eyeliner fırçasıyla dağıtarak yumuşatın.

  Dudaklarınızın etrafında halkalanma oluyor

  Hata: Ya dudak kaleminizin rengi fazla koyu, ya da rujunuz, dudak kaleminden daha çabuk siliniyor. Bu nedenle de dudaklarınız çizilmiş ama içi boş bir şekilde kalıyor ve bu da gayet kötü körünüyor.

  Çaresi:
  Dudağınızın kendi rengine en yakın renkte bir dudak kalemini dıştan içeri doğru sürün. Çerçevelemeyi doğru yapmak için önce sol kenardan başlayıp ortaya geldikten sonra, aynı işlemi sağ tarafla da tekrarlayın. Daha sonra aynı işlemi alt dudağınız için de uygulayın. Ardından boyadığınız bölgenin içini gene dudak kalemiyle doldurun. Böylece, üste ruju da sürdüğünüzde, boyanın dudaklarınızdan silinmesi hem daha yavaş, hem de eşit şekilde olacaktır.

  Yüzünüzün rengiyle boynunuzun rengi farklı tonlarda

  Hata: Fondöteninizin tonunu yanlış seçmişsiniz.

  Çaresi: Öncelikle kozmetik satan bir mağazaya gidip birkaç farklı formül ve renkte fondöten deneyerek işe başlayın. Mükemmel ton, sürüp yaydığınızda, cildinizin rengiyle bütünleşip kaybolandır. Çoğu kozmetik firmasının bu iş için hazırlanmış rehberlerinden de faydalanabilirsiniz.

  Kirpikleriniz topak topak

  Hata: Ya çok fazla rimel sürdünüz, ya da kuruduğu için düzgün sürülemiyor.

  Çaresi:
  Yeni bir rimelle bu sorunu çözebilirsiniz. Ambalajı açılıp kullanılmış rimellerin ömrü genelde üç aydır. Ayrıca boyayı sürmeden önce, fırça üzerindeki fazla boyayı tüpün kenarına sürerek alın. Iki kat sürmek yeterli olacaktır. Kirpiklerinize yapışan küçük boya parçacıklarını bir kirpik tarağıyla tarayarak temizleyin.

  Yanaklarınızda kırmızı çizgiler oluşmuş

  Hata: Çok fazla allığı yanlış yere sürüyor, ya da yanlış fırça kullanıyorsunuz.

  Çaresi:
  Allığı, allığın ambalajı içindeki kendi minik fırçasıyla sürmeye çalışıyorsanız, bundan vazgeçib. Bunun yerine kocaman kalın bir fırça kullanıp, fırçaya bulaşan fazla allığı silkeleyin. “Peynir deyip, allığı doğrudan elmacık kemiklerinize sürüp, şakaklarınıza doğru yayın.
   
 2. Cevap: Makyaj Hataları

  Çok detaylı makyaj yapmıyorum.Fakat yaptığım zaman da dikkatli yaparım ;)