Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir

'Kişisel Bakım' forumunda zamaneanne tarafından 10 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Makyaj Fırçasını Temizleme Yöntemleri


  Makyaj Fırçası Temizliği  [​IMG]

  Makyaj yapan kadınların en büyük yardımcısıdır makyaj fırçaları. Ama zamanla kullanılmaktan yıpranan bu fırçaları temizlemek de en sıkıntılı işlerin başında geliyor. Sizi bu sıkıntıdan kurtaracak bir formül var tabi ki:

  İşte adım adım fırça temizliği;

  Malzemeler:
  -Saf Zeytinyağı
  -Antibakteriyal Sıvı Sabun


  Uygulanışı:

  Bir tabağın içine biraz sıvı antibakteriyal sabun,biraz da saf zeytinyağı dökün, fırçanızı tabağa daldırın,biraz zeytinyağından biraz sabundan alarak fırçanızı sağa ve sola hareketlerle kaydırarak fırçanıza yedirin,avucunuzu açın ve yine sağa sola hareketlerle fırçayı avucunuza sürtün,bunu yapmada ki amacımız fırçada kalan kirli sabunlu suyu çıkartmak ve fırçayı kozmetik malzemelerden arındırmak.

  Fırçaları durulamak için İhtiyacımız olan şey ılık su,ne çok sıcak ne de soğuk olmamalı,ılık su en iyisi,fırçaların kıllarına zarar vermek istemeyiz.Yine sağa sola hareketlerle,fırçadaki yağ ve sabunu güzelce arındırıyoruzBu aşama çok önemli,eğer güzel durulamazsanız fırçanız kuruduğunda fırçanızda zeytinyağı kaldığını anlarsınız,bu canınızı sıkar,güzelce durulayın gerekirse yıkama esnasında sıvı sabun takviyesi yapın yeter ki güzelce durulansın.

  Duruladığınız fırçaları mutlaka ters olarak kurutun,aksi halde su sap kısmına doğru ilerler bu da fırçanın sap ile bağlantısını sağlayan yapışkanı etkiler. 1-2 saat içinde kupkuru ve mis gibi fırçalarınızı güle güle kirletebilirsiniz.
   


Similar Threads: Makyaj Fırçası
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım 2014 Yılının Gelin Makyajı Nasıl Olmalı 10 Ağustos 2014
Kişisel Bakım Makyajsız Nasıl Güzelleşilir 5 Ağustos 2014
Kişisel Bakım Makyajsız nasıl güzel görünürüm 30 Mayıs 2014
Kişisel Bakım Hint makyajı nasıl yapılır? 29 Nisan 2014
Kişisel Bakım 2014 Gece Makyajı Önerileri 14 Nisan 2014