Makyaj Cilde Zarar Verir mi

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 10 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Makyaj Cilde Zarar Veriyormu  Makyaj Cilde Ne Kadar Zarar Verir

  Güzel görünmek herkesin hakkı, fakat bunu yaparken cilde zarar vermemek gerekir

  Makyaj malzemelerinin en büyük yan etkisi alerjik reaksiyonlar. Özellikle yüze sürülen fondöten, pudra ve far malzemeleri alerjiye daha çok neden olan malzemeler. Bu riski engellemek için ne yapmalı?

  Birçok bayan daha güzel görünmek,yaşlılık görünümünü gizleme daha genç görünmek istemeleri kişisel bakım piyasasını canlandırmaktadır.Peki makyaj malzemesi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

  Kullanacağınız ürünü almadan öncelikle test ürününü alarak kullanın.72 saat içerisindi hiçbir alerji ile karşılaşmazsanız rahatlıkla kullanabilirsiniz.Çok aşırı derecede makyaj yapmamaya özen gösteriniz.Ve yatmadan önce de mutlaka sabunla yıkayarak temizleyiniz.

  [​IMG]

  Yüze kullandığınız nemlendiricilerden hemen sonra uygulanacak bir makyajın cilde hoş olmayan görüntülere neden olabileceği unutulmamalıdr.Dudaklar için ise yağlı rujlar tercih edilmelidir.Yoksa kuru rujlar dudağı çatlatabilir.

  Bir başkasının makyaj malzemesini kullanmamaya özen gösteriniz..Makyaj malzemesini doğru muhafaza ederek kullanma şartlarına göre kullanmayı unutmayınız..