Maden Suyu cilde nasıl faydası var

'Kişisel Bakım' forumunda YAREN tarafından 29 Aralık 2010 tarihinde açılan konu


 1. maden suyunun cilde faydası,
  maden suyunun cilde yararları


  Cilt Güzelliğiniz için Maden Suyu

  Uzmanlara göre; Maden suyu, cilt güzelliğine önem veren insanlar için son derece önemli bir kaynak. Yapılan araştırmalara göre; Maden suyu, mükemmel bir güzellik ve sağlık kaynağı. Özellikle pürüzsüz bir cilt hayali kuran bayanlara, bol bol Maden suyu içmeleri tavsiye ediliyor.

  Selilütten şikayetçi olanlar Maden suyu içmeli

  Maden suyu, özellikle osteoporoz hastalığının önlenmesinde ve tedavisinde önemli rol oynuyor. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle, mineralli suyun çok büyük yararları olduğunu söyledi. Karagülle, “Maden suyu, özellikle sindirim fonksiyonları üzerinde olumlu etki yaratıyor. Kemik erimesini ve çocuk ile yetişkinlerde diş çürümesini önleyen Maden suyu, sporla kaybedilen mineralleri vücuda geri döndürüyor.

  Prostat ve meme kanserine iyi geliyor
  Kalbe bağlı ölüm olayları, prostat ve meme kanserine karşı büyük bir güç” diyor. Maden sularından kalsiyum ve magnezyumun emiliminin daha fazla olduğunu da ifade eden Prof. Dr. Karagülle, şunları kaydetti: “Türkiye’de böyle bir doğal zenginlik kaynağımız var.

  Avrupa’da kişi başına yıllık Maden suyu tüketimi 75-100 litre iken, ülkemizde ise bu miktar sadece 3 litre. Bu nedenle, ülkemizde 225 kaynaktan çıkan 63 milyon litre doğal mineralli suyun sadece yüzde 1′i şişelenebiliyor, yüzde 99′u ise boş yere akıp gidiyor, değerlendirilmiyor.

  Maden Suyunun diğer Faydaları

  * Sindirim sistemine çok faydalı etkisi var.
  * Vücuttaki gereksiz tuzu absorbe eder.
  * Selülit oluşmasını engeller.
  * Normal su vücutta 6 saat kalırken, Maden suyu bir saatte atılır.
  * Kalori içermediği için, tüm zayıflama programlarının vazgeçilmez bir parçasıdır.
  * Flüor içerdiği için, özellikle çocukların diş çürümelerini engeller.
  * Hamileler ve emziren anneler için, özellikle tavsiye ediliyor.