Lys Başvuru Şartları Nelerdir

'Biyografi' forumunda HazaN tarafından 3 May 2011 tarihinde açılan konu

 1. 2011 LYS Başvuru şartları
  LYS başvuru şartları neler

  2011-2012 öğretim yılında yükseköğretimin tüm lisans ve ön lisans (sınavsız geçiş dahil) programlarına girmek veya yurt dışında öğrenim görmek isteyen adaylar 2011-ÖSYSye başvurmak zorundadır.

  Adaylar, 2011-ÖSYS Kılavuzu ile Aday Bilgi Formuna, başvuru süresi içinde ÖSYMnin internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Adaylar isterlerse başvuru merkezlerine gönderilen örnek kılavuzları da başvuru merkezlerinde inceleyebilirler.

  Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ve ÖSYM Büroları ÖSYSde başvuru merkezi olarak görev yapacaklardır.

  Henüz mezun olmamış, son sınıf düzeyindeki adaylar başvurularını okullarının bağlı olduğu başvuru merkezine yapacaklardır.

  Mezun durumdaki adaylardan 2009 veya 2010 ÖSYSden birine başvuru merkezi aracılığıyla başvurmuş olan ve öğrenim bilgilerinde değişiklik olmayan adaylar başvurularını; isterlerse bireysel olarak internet aracılığıyla, isterlerse diledikleri bir başvuru merkezine başvurarak yapabilirler.

  2011-ÖSYSye (Sınavsız Geçiş dahil) ilişkin başvurma, başvurma koşulları, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili kurallar ve işlemler 2011-ÖSYS Kılavuzunda yer almaktadır. 2011-ÖSYSye başvurmak isteyen adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Nis 2012