LYS 2010 Ek yerleştirme ne zaman başlıyor

'Eğitim Merkezi' forumunda misafir. tarafından 29 Eyl 2010 tarihinde açılan konu

 1. LYS 2010 ek yerleştirme müracaatları ne zaman başlıyor. Konuyla ilgili bilgisi olan var mı? Sınava girdim ama açıkta kaldım şimdi ek yerleştirme klavuzlarını bekliyorum. Lütfen yardım.
   
 2. Cevap: LYS 2010 Ek yerleştirme ne zaman başlıyor

  İnşallah hakkında hayırlı olur ben ek yerleştirme tarihini 6-11 Ekim 2010 olarak biliyorum.
  Konuda geniş bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır.
   
 3. Cevap: LYS 2010 Ek yerleştirme ne zaman başlıyor

  ÖSYM nin resmi açıklamasına göre;

  Adaylar, 2010-ÖSYS Ek Yerleştirme tercihlerini, 6 – 11 Ekim 2010 tarihleri arasında başvuru merkezleri aracılığıyla veya internet üzerinden bireysel olarak kendileri yapacaklardır.

  2010-ÖSYS merkezi ilk yerleştirmede tercih işlemi yapılabilen tüm Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ve ÖSYM Büroları ÖSYSde Başvuru Merkezi olarak görev yapacaklardır.

  Başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

  Adaylar, 2010-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu ile Tercih Formuna, başvuru süresi içinde ÖSYMnin ÖSYM internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

  Adaylar, tercihlerini Başvuru Merkezi aracılığıyla yaptıklarında ödeyecekleri 3,00 TL tutarındaki hizmet ücreti dışında başka bir ücret ödemeyeceklerdir. Posta ile Merkezimize gönderilen Tercih Formları işleme alınmayacaktır.

  2010-ÖSYS Ek Yerleştirme kurallarına ilişkin bilgiler, 2010-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda yer alacaktır. Ek yerleştirme için başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

  Ek yerleştirme işlemleri, 2010 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu, 2010-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2010-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.