Lucid rüya nedir

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Elfida tarafından 24 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. Lusid Rüya nedir?

  Lusid rüya ise normal rüyanın çok gerçekçi versiyonuna denilir. Lusid rüyalar o kadar gerçektir ki rüya olmadığını sanırsınız. Adeta bir film gibi heyecanlıdır ve siz bile rüyanın sonunda ne olacağını bilmezsiniz. Lusid rüyada denizde yüzüyorsanız tüm hisleri birebir yaşarsınız. Lusid rüyada duygularda vardır. Biriyle öpüşüyorsanız rüyada gerçekten öpüşmüş gibi haz duyarsınız. Normal rüya sadece zihnimizin kontrolsüzlüğünden kaynaklanırken, lusid rüya hem zihnimizin hem duygularımızın kontrolsüzlüğünden kaynaklanır. Ego burada gerçek yüzünü gösterir.

  Bilinçaltı bildiğiniz üzere egonun diğer adıdır. İslamiyet ego ya nefis denilmektedir. Siz aslında ona şeytan da diyebilirsiniz.

  Lusid rüyalarda senaryoyu yazan bilinçaltınızdır, başrolde siz oynarsınız.

  Astral seyahat ise farkındalıkla gerçekleşebilen yalnızca bilinç ile yapılabilecek bir olgudur. Bu sebeple önce farkındalığı başarmanız gerektiğini söyledim. Astral seyahate çıktığını sanan kişilerin büyük çoğunluğu llusid rüya görüp onu astral seyahat sanmaktadır.

  Küçük çocuklar yatağını ıslatırlar. Çünkü lusid rüya görürler. Lusid rüyalarında tuvalete gittiklerini sanırlar. Bir uyanırlar ki yatak ıslanmış. Bu kadar gerçekçidir lusid rüyalar.