Lübnanın En Güzel Yerleri

'Ülkeler' forumunda Elfida tarafından 5 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. Lübyanda görülmeye değer yerler
  Lübyanın güzel mekanları
  Lübyanın gezilmesi gereken yerleri

  Lübnan'a gelip nargile içmeden dönmek istemeyen tiryakiler için Beyrut'un Akdeniz'e bakan Hamra bölgesinde çok sayıda kafe bulunuyor. Bölgede çok sayıda marka ürünlerin yer aldığı mağazalar ve alışveriş merkezleri de yer alıyor. Denizi ve yürüyüş için ideal kordonuyla İzmir'in Kordonu'nu andıran Hamra, turistlerin en çok beğendiği bölgeler arasında yer alıyor. Bölgede, Akdeniz'in muhteşem manzarasına bakan lüks oteller de hizmet veriyor.

  Antik çağlardaki adıyla Baalbek (Baal'a tapanların kenti), Roma döneminde ise Heliopolis (Güneş Kenti) olarak anılan antik kentin geçmişi M.Ö. 1100'lere uzanıyor. UNESCO'nun 1984'te Dünya Mirası listesine aldığı ve sadece Lübnan'da değil Ortadoğu'daki Roma eserlerinin de en önemlilerinden sayılan Baalbek, dünyada en geniş akropole sahip antik kent kabul ediliyor.

  Lübnan'ın sayfiye bölgesi olan Cünye'de ise teleferiğe binerek Meryem Ana heykelinin bulunduğu Herisa tepesine çıkabilirsiniz. Tepede deniz ve yeşilin birlikteliğiyle ortaya çıkan muhteşem manzara ise görenleri şaşırtıyor. Başkent Beyrut'taki Lübnan Ulusal Müzesi ise Roma, Yunan ve Fenikelilerden kalan birçok eseri bünyesinde bulunduruyor.