Louis Daguerre Kimdir google

'Biyografi' forumunda Dark tarafından 18 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. Google Louis Daguerre Kimdir

  Louis Daguerre 18 Kasım 1787′de Fransada doğdu.
  Louis Daguerre , Mimarlık, manzara resimleri ve tiyatro tasarımı konularında eğitimler almıştır.
  Louis-Jacques-Mandé Daguerrenun en fazla üzerinde durduğu alan tiyatro tasarımı ve tiyatro çizimleri üzerinde olmuştur. Louis Daguerre Tiyatro tasarımları üzerine çok büyük bir üne kavuşantu ve 1822 yılının temmuz ayında Pariste açılan Dioramayı yaratmıştır.

  Louis Daguerre 1837 yılında dünyanın ilk kalıcı fotoğrafını keşfeden Joseph Nicéphore Niépce ile bu muhteşem buluşundan iki yıl kadar sonra birlikte çalışma çalışmaya başlamıştır. Birlikte çalışmalarının dördüncü yılını doldurmuşlardı ki, Niépce 1833 yılında hayata gözlerini yumdu.

  Louis Daguerre yıllarca süren uğraşlarının ardından mükemmel duruma getirdiği dagerreyotipiyi 1839 yılında Fransız Bilimler Akedemisi aracılığıyla 7 Ocakta kamu oyuna sunarak insanlara tanıttı. O dönemde ki Fransız hükümet, Daguerreden bu muhteşem, dillere destan buluşun patentini isteyerek, bütün dünyaya tanıtarak, bütün insanların serbest biçimde kullanımına açtılar.
  Louis Daguerre ve Niépcenin oğulları babalarının buldukları bu muhteşem buluşun detaylarını, tüm dünya ile paylaşmaya karşılık ölünceye kadar desteklendiler.

  Daguerre, Parisin 12 kilometre uzağında bulunan Bry Sur Marnete hayata gözlerini yumdu